By Kancelaria Premiera from Poland (Bruksela: szczyt UE ws. uchodźców) [CC BY 2.0  (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons.
 
Czy warto byłoby poznać opinie feministów w tak burzliwej obecnie sprawie przyjmowania imigrantów z Afryki w kontekście tego jak część muzułmanów traktuje kobiety?

Ogólnie o ludziach pozaeuropejskiego pochodzenia

W żadnym wypadku nie chcę wrzucać wszystkich nie-Europejczyków, w tym imigrantów, do jednego worka - wśród każdej społeczności jest paleta od diabłów po anioły! Część nie-Europejczyków przybywa(ła) do nas m.in. uciekając przed wojną lub prześladowaniem, szukając pracy, chcąc się uczyć (u mnie na uczelni jest trochę studentów spoza Europy i nie ma żadnych sporów między nami), lub w celach turystycznych (np. podobno Japończykom podoba się Wieża Eiffla) - przyzwoitość nakazuje kibicować i, w razie czego, pomóc takim osobom! Nie wolno zapominać nam, że część Europejczyków również wyjeżdża(ła) do innych kontynentów w celach, które opisuję w tym akapicie - należy tu wspomnieć m.in. Zabory, Pierwszą i Drugą Wojnę Światową, oraz Komunę!

Jednak bez względu na to kto do kogo przychodzi (np. chrześcijanin do kraju muzułmańskiego lub muzułmanin do kraju chrześcijańskiego), powinien on postępować tak, by przy zachowaniu własnych zasad nie wchodzić w paradę tym, którzy wyznają inne! W tym, jeśli absolutnie nie zna on zasad kraju, do którego przybywa, a chce jakoś współgrać z tubylcami - powinien zapoznać się z tymi zasadami i zaadaptować je do siebie na tyle, by - jak napisałam - nie wchodzić innym w drogę! Akty wandalizmu i przemocy muszą być piętnowane bez względu na nację, rasę, religię, itp. winowajcy!

Natomiast, na dzień dzisiejszy widzimy, że część imigrantów to prostacy, którzy mają innych za nic i przybywają do nas dla zwykłego krzywdzenia innych, w tym wszczynania rozrób, siania terroryzmu czy bezczynnego pasożytowania na podatnikach! Oto przykłady.

 

   [Opublikowany 27.10.2007]
   
   [Opublikowany 16.11.2015] Tu   pozytywny obraz muzułmanina.[Opublikowany 6.11.2015]
   
[Opublikowany 11.11.2015]

 


[www.polishexpress.co.uk 20.11.2015] Został brutalnie pobity, bo przesiedl z Islamu na chrześcijaństwo. Uratowali go Polacy
Przykład jak część muzułmanów traktuje tych, którzy przeszli na inną wiarę.

Oto kilka przykładów wypowiedzi p. Janusza Korwin-Mikkego w temacie imigrantów (opisy wystąpień bezpośrednio pod nagraniami na youtube).

 

[Opublikowany 8.09.2015]
   
[Opublikowany   11.09.2015]
   
[Opublikowany   16.09.2015]

 1 kadencja, 38 posiedzenie, 4 dzień (03.03.1993)
[Opublikowany   9.10.2015]

   


[Opublikowany   9.10.2015]

 

Krótko mówiąc, w wypowiedziach JKM widzę następujące rzeczy.

1. Brak u niego wymawiania rzeczywiście potrzebującym (m.in. pracy czy schronienia przed wojną lub prześladowaniem). To o co mu chodzi to m.in. prywatna pomoc charytatywna ['darczyńcy → wolontariusze charytatywni indywidualnie lub w organizacjach → potrzebujący' > 'podatnicy → urzędnicy od pobierania podatków + urzędnicy od rozdzielania podatków + urzędnicy od rozdawania podatków + sępy chcące podwędzić coś dla siebie → potrzebujący'] i zaniechanie przeszkadzania szukającym pracy - i obie te opinie on uzasadnia.

2. Za źródła tych wszystkich tarć, w których bierze udział część imigrantów, uważa on m.in. przetrzymywanie ich wbrew ich woli w obozach dla uchodźców.

By już się nie powtarzać, powiem, ze mam takie samo zdanie jak JKM w tych sprawach.

Stosunek do kobiet

W każdej grupie jest paleta od szowinistów, damskich bokserów, itp. po gentlemanów.

Sama znam po jednej sytuacji od dwóch znajomych, które opowiedziały mi po jednym widzianym lub zasłyszanym przez siebie przykładzie postawy muzułmanów wobec kobiet, jeden byl pozytywny, a drugi negatywny.

Byłam teraz w przerwie świątecznej w Gambii i Senegalu. Z tego co widziałam, chrześcijanie i muzułmanie żyją spokojnie obok siebie, nie krzywdząc siebie wzajemnie. Nawet były choinki w hotelach, w których mieszkaliśmy, a niektórzy murzyni pozdrawiali nas słowami "Merry Christmas and Happy New Year". Tamtejsze kobiety chodzą bez burek i pracują zawodowo jeśli chcą. W jednej z odwiedzanych przez nas wiosek kobieta jest sołtysem, czy - jak to po ichniemu się mówi - królową wioski.

Jednak nie wolno nam tolerować przypadków niewolenia, katowania i gwałcenia kogokolwiek bez względu na to jakiej nacji, rasy, religii itp. jest winowajca! Oto przykłady jak część muzułmanów traktuje kobiety.

Podaję teraz przypadki winy ze strony muzułmanina z jednego powodu. Część muzułmanów wyznaje obrzydliwą zasadę, że kobieta bez burki sama prosi o to, by ją atakować. Oto przykład [ndie.pl 13.04.2013] Shahid Mehdi: Europejki prowokują seksualnie i pragną naszych gwałtów. A każdy facet to mały dzieciuch, że nie potrafi utrzymać swojego węza ogrodowego w ryzach, cymbale jeden?!

Feminiści o imigrantach

Feminiści raczej nie wypowiadają się wprost o postawie imigrantów wobec kobiet - lecz przedstawiają ogólnie swoje opinie lub przyczyny imigracji Afrykańczyków do Europy.

W przeciwieństwie do JKM i innych wolnościowców, sporo polityków oraz innych osób publicznych ignoruje to, że część imigrantów jedynie zaszkodzi nam swoim przybyciem!

Oto trzy z przykładów takiej ignorancji.

I. Wypowiedź p. Joanny Senyszyn (SLD) w Dziś Wieczorem na antenie TVP Info 11.08.2015

Oprócz niej, gościem programu była również p. Marzena Wróbel (Solidarna Polska). Oto fragmenty programu.

Jeśli chodzi o imigrację z Afryki Północnej, to tu jest kwestia naszego bezpieczeństwa. Ci ludzie powinni być dokładnie sprawdzeni, bo wywiady zachodnie mówią wprost, że tam mogą być przedstawiciele Państwa Islamskiego (...)

- powiedziała p. Marzena Wróbel.


(...) MSW obiecało, że będzie sito służb specjalnych (...)

- odparł prowadzący, zresztą przerywając jej. W międzyczasie p. Joanna Senyszyn próbowała przerwać.

(...) Na podstawie czego MSW będzie sprawdzało tych ludzi, skoro nie mają dokumentów? Oni są nie sprawdzalni. (...)
- odpowiedziała p. Marzena Wróbel.


(...) To jest właśnie takie prawicowe myślenie, żeby z tej Unii Europejskiej korzystać, brać pieniądze, natomiast kiedy trzeba wykazać się solidarnością, to już chcemy się od tego jakoś odciąć. (...)

- wcięła się p. Joanna Senyszyn.

Ta czerwonka pomija fakt, że te wszystkie fundusze unijne, itp. pochodzą z naszych podatków, a nie z łaski i chce wzbudzić w nas poczucie winy!

 


II. Wypowiedź p. Kazimiery Szczuki (Zjednoczona Lewica) Odcinek audycji "Usłysz Swojego Posła" na antenie radia TOK FM 8.09.2015

 


Wzięła ona wtedy udział w debacie kandydatów startujących z Krakowa do Sejmu w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Oprócz niej, w debacie uczestniczyli też p. Józef Lassota (PO), p. Jakub Baran (Partia Razem), p .Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i p. Piotr Ćwik (PiS).

Oto co powiedziała p. Kazimiera Szczuka po 60tej minucie na pytanie kogoś z publiczności:


Na tle tego jak to wygląda dzisiaj w Europie... na tle tego jak te sceny, które oglądamy w telewizji się przedstawiają my na razie żadnych problemów nie mamy. I jeżeli one pojawią jako jakieś takie problemy, że zacznie się dziać to, czego my się boimy, bo nagle okaże się, że to wszystko są terroryści, może wtedy się martwmy.


Czy mamy traktować to jako namawianie do postępowania według zasady "mądry Polak po szkodzie"? Za najrozsądniejsze uważam naukę na cudzych błędach dla unikania popełniania własnych!

III. Wypowiedzi prof. Magdaleny Środy.


Jeśli w Polsce wzmocni się faszyzm, to sporą odpowiedzialność za to będą ponosili dziennikarze, którzy traktują faszyzujących, rasistowskich "polityków" taki jak Korwin czy Wipler jako pełnoprawnych partnerów w publicznej debacie.

Źródło: Magdalena Środa 15.10.2015 Facebook Komentarze medialne do tego: natemat.pl 10.2015, Prosto z Mostu


Niech ta kobieta zapozna się z wypowiedziami JKM o imigrantach zanim zacznie szafować faszyzmami! Czy wedlug niej wszystko co nie-lewicowe to faszyzm?!

Nasza tożsamość opiera na rozróżnieniu „my-oni”. To jest bardzo trwałe. Uchodźcy weszli w rolę Żydów, gejów i gender. Na naszą niechęć do uchodźców ma też wpływ interes polityczny niektórych partii i pewien relikt postkomunizmu. W PRL mieliśmy zamknięte granice. Przyzwyczailiśmy się do tej nienormalnej sytuacji.

Odwołując się do całości nagrania, powiem tak. Skoro ta czerwonka apeluje do nas o szacunek wobec innych kultur, niech zaapeluje też do innych o szacunek do naszej kultury! Niech to idzie ze wszystkich stron, a nie tylko z jednej! I potwierdzam tu swoją podaną wyżej opinię o konieczności zapoznania się z kulturą kraju-celu swojej podróży dla zapobieżenia zbędnych tarć!

W tej chwili inną parą kaloszy jest to, że te trzy czerwonki ignorują szczegoly, których brak im wytknęłam. Jednak zastanawiają mnie dwie rzeczy u tych trzech aktywistek, podających się za wielkie obrończynie kobiet.

U dwóch pierwszych brak obaw o los płci pięknej w zetknięciu z kimś pokroju typów przedstawionych w tamtych linkach. Przecież, jak juz pisałam, wiadomo jak część świata muzułmańskiego traktuje kobiety. A jakby podstawić w miejsce słowa "terroryści" słowa "gwałciciele i damscy bokserzy"?

Prof. Magdalena Środa widzi źródła problemów i sposoby ich rozwiązania nie tam gdzie trzeba, co widać w wywiadzie z nią w Super Expresie (8.01.2016 21:46:00), który skomentuje w kolejnym wpisie.

Pani Manuela Gretkowska również wypowiedziała się na temat przyjmowania imigrantów. Jednak w przeciwieństwie do tamtych trzech kobiet wydaje się byc bardziej opanowana. Oto jej wypowiedzi, oraz komentarze do nich.

Zrozumiałam słowa p. Manueli Gretkowskiej następująco. Uważa ona naszą postawę wobec imigrantów za wynik relacji z telewizji, oraz sytuacji gospodarczej w samej Polsce. Natomiast naszą politykę wobec nich uznaje za wynik działań na Ukrainie. Prószę Pani, nie wiem jak reakcje innych, ale moje są wynikiem również tego, co wiem z pierwszej i drugiej ręki.

Jednak dobrze, że feminiści nie wypowiadają się zbytnio wprost w temacie traktowania kobiet przez muzułmanów, bo jeszcze zgwałciliby nam umysły czymś pokroju "potrzeby wprowadzenia parytetów, suwaków, itp.", "konieczności powołania urzędu do spraw traktowania kobiet przez imigrantów", lansowaniem na silę wizerunku "kobiety zasuwającej w trzech korporacjach od rana do wieczora w ramach samorealizacji" lub "wyrażeniem potrzeby organizacji edukacji dla imigrantów w kontekście ich stosunku do kobiet" - co zresztą w przypadku tego ostatniego już robi się w Norwegii (1) i Danii (1, 2).

W kolejnym wpisie omówię reakcje na ostatnie zajścia w tegorocznego Sylwestra w Niemczech, w czasie którego miały miejsce liczne ataki na kobiety. Zdecydowałam się poświęcić temu oddzielny wpis, ponieważ to jedyny przypadek napaści na kobiety przez imigrantów, który odbił się szerokim echem w świecie.

 

Podobne publikacje mojego autorstwa:
Na ratunek kobietom (19.12.2013 11:06:00 Salon24)
Seksualność w niebezpieczeństwie (7.01.2014 19:20:00 Salon24)
Wychowywanie chłopaka na męża (4.05.2014 7:56:00 Salon24)
Korwinistki nie owce! (7.09.2014 11:20:00)
Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy - wstęp (3.10.2014 18:07:00:00 Salon24) / przemoc domowa (4.10.2014 13:22:00 Salon24) / przemoc seksualna (5.10.2014 13:39:00:00 Salon24)
Na pomoc mężczyznom, nad którymi znęcają się kobiety (20.12.2014 22:03:00 Salon24)
Komu tak naprawdę potrzebne parytety? (1.01.2015 Omon.pl)
Moje rozważania o kobietach i feminizmie (5.01.2015 Omon.pl)
Konwencja przeciwko przemocy wobec kobiet (1.03.2015 Omon.pl)
Szkolnictwo znów zmasakrowane (17.03.2015 Omon.pl)
Obalamy mit o rzekomej sympatii wszystkich kobiet do facetów traktujących je źle (5.07.2015 Omon.pl)
Brukselo, wara od kobiet! Ich sprawa czy chcą pracować! (17.07.2015 Omon.pl)
Sztuka wykorzystywania agresji bez szkody i z pożytkiem dla siebie i innych (24.07.2015 Omon.pl)
Stop obrzydzaniu płci!!! (21.08.2015 Omon.pl)