Liczne źródła wywiadowcze wskazują na to, że wojna ukraińsko-rosyjska rozgorzeje na nowo już od kwietnia bieżącego roku. Mają temu sprzyjać warunki atmosferyczne. Obecnie obie strony konfliktu okopują się, ale wszyscy mają jasność, że zawieszenie broni nie potrwa zbyt długo.

8797714 s 0 0a103


Spodziewane jest zwłaszcza wznowienie działań wojennych na odcinku frontu w Mariupolu. Celem Rosjan jest rzekomo przebicie korytarza lądowego do anektowanego przed rokiem Krymu. Mówi się też o dotarciu aż do Odessy, a nawet dalej, do Naddniestrza. Gdyby ta kampania wojenna skończyła się na zrealizowaniu tego celu oznaczałoby to też odcięcie Ukrainy od morza.

Pogłoski o wznowieniu działań wojennych w kwietniu niepokoją, ponieważ ma to być już regularna wojna ukraińsko-rosyjska bez operetkowego wypierania się Kremla, że nie prowadzi wojny w Donbasie. Byłoby to bardzo niekorzystne, bo stwarzałoby podstawy do kontynuowania operacji aż do Kijowa, a nawet Lwowa. Biorąc pod uwagę fakt, że w kotle pod Debalcewem, armia ukraińska straciła jedną trzecią swojego sprzętu, wątpliwa jest zdolność do obrony terytorium. To dlatego obecnie prowadzi się zmasowaną kampanię propagandową za uzbrojeniem Ukrainy.

Taki krok byłby jednak bardzo nierozważny, ponieważ dałoby to pretekst do kontynuowania natarcie Rosjan dalej w kierunku Polski i republik bałtyckich. Mówi się nawet o wrześniu jako miesiącu, w którym wojna może zawitać do naszego kraju. Polscy generałowie uspokajają w mediach, że grozi nam raczej wojna hybrydowa niż konwencjonalny konflikt, ale w mediach rosyjskich cały czas powraca temat prewencyjnego ataku z wykorzystaniem broni jądrowej.

Warto podkreślić, że niedawno zmieniono rosyjską doktrynę co do wykorzystania broni atomowej. Zezwala ona na wykorzystanie taktycznej bomby jądrowej nawet w stosunku do państw, które nie dysponują takim uzbrojeniem, ale powodują zagrożenie dla Rosji. Możliwy jest atak odstraszający. Trudno nie odnieść wrażenia, że wytyczne te idealnie pasują do tego, aby oświadczyć na przykład, że Polska przygotowuje na amerykańskie polecenie, zamach stanu w Rosji na podobieństwo tego przeprowadzonego na Ukrainie. Takie głosy zresztą już się pojawiały w rosyjskiej przestrzeni medialnej.

Sytuacja w Europie w oczywisty sposób zmierza w kierunku wojny na skalę kontynentalną. Wkrótce możemy mieć nawet dwa fronty. Wschodni, gdzie będziemy się zmagać z ekspansją rosyjską, oraz zachodni, który pojawi się już wkrótce i będzie to wojna z Państwem Islamskim na terenie Europy. Na naszych oczach realizują się najczarniejsze scenariusze. 
 
Źródło: zmianynaziemi.pl / sfora.pl / forsal.pl / thehill.com / kyivpost.com  


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL