a7f40782b3a5732367441ab47e834591 74396

Jarosław Olech to jeden z najwybitniejszych polskich sportowców i jeden z najlepszych zawodników trójboju w historii świata. Dokonał wielkich rzeczy i 40 razy pobił rekord Europy seniorów, 30 razy rekord świata seniorów w przysiadzie, martwym ciągu i trójboju siłowym! 
 
Urodził się 6 stycznia 1974 roku w Starachowicach. Treningi rozpoczął w 1992 roku. Jego wyniki w poszczególnych konkurencjach są niesamowite, a biorąc pod uwagę kategorię wagową do 74 kilogramów, są wręcz niewyobrażalne. 
 
Materiał video:
Jarosław Olech jest niezwykle ceniony wśród zawodników, znajomych oraz bliskich za wspaniały charakter i niezwykły spokój. Jest również niezwykle skromną osobą i tytanem pracy. Trenując dwa razy dziennie musi również pamiętać o rodzinie co nie zawsze jest łatwe.

Trójbój siłowy składa się z 3 najcięższych ćwiczeń jakie występują w sportach siłowych.Pierwszym ćwiczeniem jest przysiad ze sztangą na plecach. Jest on jednym z najtrudniejszych elementów trójboju siłowego. Wymaga olbrzymiej koncentracji, napięcia wszystkich mięśni i bezbłędnej techniki. 
 
Obecny rekord: 365,5 kg 
ddb4e007be38fcb84668c6ca56047a5d 7ae7f

  
Drugim ćwiczeniem jest wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej. W tym dobrze wszystkim znanym ćwiczeniu, wbrew pozorom również można popełnić mnóstwo błędów. Niedozwolone jest jakiekolwiek poruszenie nogą, oderwanie głowy lub pośladków w trakcie wykonywanej próby. Sędziowie skrupulatnie wypatrują najmniejszych błędów, jeśli je dostrzegą są bezwzględni i nie uznają żadnych ustępstw, gdyż te mogłyby spowodować zagrożenie życia lub zdrowia zawodników.

Obecny rekord: 220 kg
Bez tytuu 2dbca

Ostatnią konkurencją jest martwy ciąg. Dla wielu jest to koronna i najstarsza konkurencja trójboju siłowego. Martwy ciąg jako jedyny jest od samego początku w wielkiej trójce, pozostałe dwa ćwiczenia na przestrzeni wielu lat ulegały wymianie.

Obecny rekord: 320kg
a7f40782b3a5732367441ab47e834591 94004 

 
Każde ćwiczenie wykonuje się w specjalnym elastycznym kombinezonie. Dodatkowo każdy zawodnik zakłada specjalny pas oraz taśmy na kolana.

Co dziwne, nasz polski mistrz jest znany o wiele bardziej poza granicami naszego kraju. Jest osobą rozpoznawalną na świecie i cieszącą się wielkim szacunkiem. 
 
Materiał video:
Ze wszystkich sił kibicujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych wygranych!
 
Źródło: facet.onet.pl / youtube.com
Autor: Krzysztof Wielkanowski, trener, prowadzi serwis FabrykaSily.pl 
Foto: jaroslawolech.pl / starachowicka.pl


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL