5513aca91dcc9 osize780x250crop0.0000x0.0506x0.9950x0.4775q71hf3e8a8 465ad

W IV LO w Gdańsku powstanie klasa mundurowa o profilu straży miejskiej. Będzie to pierwsza klasa o takim profilu w Polsce.


Porozumienie przewiduje między innymi, że funkcjonariusze poprowadzą tygodniowo co najmniej dwie godziny zajęć teoretycznych i praktycznych. Będą też zapraszać uczniów klasy do udziału w różnych imprezach i uroczystościach, organizowanych przez formację. Straż Miejska udzieli szkole wszelkiej pomocy, by zajęcia mundurowe były realizowane w sposób profesjonalny i atrakcyjny: zapewni materiały i pomoce dydaktyczne na wybrane lekcje.
 
IV LO to szkoła, która ma już klasy mundurowe: policji i straży granicznej. Od tygodnia mamy też porozumienie w sprawie utworzenia klasy penitencjarnej. Dla nas jest bardzo ważne, aby również służba, jaką na co dzień pełnią strażnicy miejscy, miała swoje odzwierciedlenie w takim liceum – mówił zastępca prezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk. Patrzymy przez pryzmat tego, co robią funkcjonariusze dla miasta. Jest to ogrom pracy, którą podejmują codziennie, aby mieszkańcy czuli się lepiej i bezpieczniej, by mieszkali w czystym i przyjaznym mieście. Takie idee i takie cechy chcemy zaszczepić w młodych ludziach – powiedział Piotr Kowalczuk.
 
Jesteśmy bardzo zainteresowani aktywnością uczniów w zdobywaniu wiedzy zarówno z zakresu organizacji i zapewnienia bezpieczeństwa, jak również prawa lokalnego. Nasi uczniowie to mieszkańcy Gdańska. Powinni znać miejscowe przepisy – podkreślała Dyrektor IV LO Elżbieta Januszewska. Dodała, że w programie nauczania pojawią się między innymi innowacje psychologiczne, będzie mowa o pracy w trudnych warunkach i w stresie, przewidziano również zajęcia praktyczne. Lekcje będą realizowane zarówno przez funkcjonariuszy straży miejskiej, jak też przez naszych nauczycieli. Pedagodzy jednogłośnie zaakceptowali ten pomysł. Jesteśmy bardzo nowatorscy, nie boimy się podejmowania trudnych kroków – mówiła Elżbieta Januszewska.
 
Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku Leszek Walczak liczy, że współpraca z IV LO będzie kolejnym krokiem w kierunku rozwijania społeczeństwa obywatelskiego i że przełoży się na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Uczniowie będą mieli kontakt z prawem, poznają elementy budowania porządku publicznego i bezpieczeństwa. Nie boimy się sięgać po nowe rozwiązania. Straż miejska musi się zmieniać, jesteśmy zainteresowani tworzeniem nowoczesnej formacji – podkreślił Leszek Walczak. Postaramy się nie zawieść i mam nadzieję, że wspólnie wykształcimy absolwentów na miarę naszego miasta Gdańska – dodała dyrektor Elżbieta Januszewska. Naukę w nowej klasie uczniowie powinni zacząć już od września. 
 
Źródło: dziennikbaltycki.pl 
 Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL