putin-who-created-ISIS 9eb1b

Prezydent Władimir Putin oświadczył, że finansowanie Państwa Islamskiego płynie z 40 państw. W zestawieniu głowy Federacji Rosyjskiej ma się znajdować aż 5 krajów z G20, nie zdradził jednak, o które chodzi. Wywiad rosyjski ustalił, że finansowanie pochodzi od osób prywatnych z tychże państw.


Podczas szczytu prezydent Putin bazując na informacjach zdobytych przez rosyjski wywiad powiedział dziennikarzom:

– Pieniądze od osób prywatnych dla Państwa Islamskiego pochodzą z 40 państw. Część z nich należy do G20.

Putin przekonywał, że należy natychmiast ukrócić nielegalny handel ropą z Państwem Islamskim. Powołując się na dane rosyjskiego wywiadu, pokazał zdjęcia z kosmosu i samolotów, na których widać cysterny samochodowe ciągnące się dziesiątki kilometrów.

– Wyglądają jak ropociągi – przekonywał prezydent.

Władimir Putin dodał, że niezbędne jest międzynarodowe działanie przeciwko Państwu Islamskiemu. Mówił, iż konieczne jest wsparcie dla Rosjan ze strony Stanów Zjednoczonych, Arabii Saudyjskiej czy Europy. Federacja Rosyjska ma być gotowa do walki, ale potrzebuje pomocy Zachodu w walce z terroryzmem, który funkcjonuje dzięki finansowaniu z 40 państw.

Materiał video:
Na szczycie G20, który odbywał się w Antalyi, Obama z Putinem odbyli półgodzinną rozmowę na temat sytuacji w Syrii i na Ukrainie.

Według informacji przekazywanych przez Amerykanów, są oni zadowoleni z przebiegu rozmowy, którą uważają za konstruktywną. Zarówno Putin jak i Obama zgadzają się co do potrzeby szybkiego rozwiązania problemów w Syrii, które po zamachach w Paryżu stały się jeszcze bardziej palące.

Obaj przywódcy są zdania, że potrzeba politycznej transformacji w Syrii, a także zawieszenia broni i rozmów pomiędzy rządem a opozycją. W rozmowach tych rolę mediatora miałoby pełnić ONZ.

Rosyjskie media podają, że zdaniem Putina, USA i Rosja mają wspólne cele strategiczne, ale różni je sposób ich realizacji. Obama poruszył także sprawę ukraińską. Prezydent USA wyraził zadowolenie z realizacji porozumień z Mińska oraz poparł wycofywanie ciężkiego sprzętu i zagranicznych najemników.

Obama chwalił także wysiłki krajów biorących udział w nalotach w Syrii. Zaznaczył również, jak ważne jest skupienie działań wojsk rosyjskich na walce z ISIS. 
 
Źródło: pikio.pl/ rt.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL