bank 1894a 
 
Po raz pierwszy w historii obniżono rating Polski z A- na BBB+. Eksperci z agencji S&P podkreślają, że nie chodziło głównie o przesłanki makroekonomiczne, lecz o zmiany instytucjonalne realizowane przez nową władzę. Perspektywa ratingu została zmieniona z pozytywnej na negatywną. Ma to fatalne skutki. Polski złoty potężnie osłabł w stosunku do walut obcych takich jak dolar, euro i frank szwajcarski. Rating na tym poziomie ma m.in Peru, Tajlandia czy Meksyk. 


Jak podaje bankier.pl, agencja S&P obniżyła długoterminowy rating kredytowy w walucie obcej. Obniżono również rating w walucie krajowej. Ostatnia zmiana w ratingu miała miejsce w 2007 roku, aczkolwiek ten jeszcze nigdy nie został obniżony. To pierwszy raz w historii Polski.

W związku z obniżeniem ratingu, złoty potężnie osłabł w stosunku do euro i dolara. Około godziny 19:00, kurs w stosunku do euro wynosił 4,48 (najgorzej od 4 lat). Kurs w stosunku do franka szwajcarskiego i dolara wyniósł 4,10, co jest najsłabszym wynikiem od niemal 12 lat (w stosunku do franka od roku). 
 
Powiązane:
– Kaczyński. Tyle w temacie. Pozdrowienia dla zwolenników PiS. Jesteście mi winni dużo pieniędzy. Mam tylko nadzieję, że Was to dotyka w nie mniejszym stopniu. Tego Wam życzę – napisał ekonomista prof. Adam Grzegorczyk.

Agencja informuje, że nie kierowała się przesłankami makroekonomicznymi, lecz politycznymi. Chodzi o zmiany instytucjonalne, jakie wprowadza PiS. Instytucje mają tracić swoją niezależność i skuteczność. W ciągu 2 lat rating ma być dalej obniżany. Na to wpływ będzie miało ewentualne podważenie wiarygodności polityki pieniężnej lub gorszy stan finansów publicznych. Agencja przewiduje również, że stosunek deficytu finansów publicznych do PKB przekroczy 3,2%, co będzie oznaczać wejście w procedurę nadmiernego deficytu. 
 
– Od wygranych wyborów w październiku 2015 roku, nowy rząd w Polsce zainicjował różne środki legislacyjne, które uważamy za osłabienie niezależności i skuteczności kluczowych instytucji, co znajduje odzwierciedlenie w naszej ocenie – podaje agencja Standard&Poor’s. Na załączonej poniżej grafice z TVN BiŚ widać jak złoty zareagował na komunikat agencji. 
 
euro 5b844
  
 
Agencje ratingowe – narzędzia Rotschildów 
  
Co to jest agencja ratingowa? Otóż jest to osoba prawna, która ocenia wiarygodność kredytową podmiotów pożyczających pieniądze. Podmiotem takim może być rząd państwa, organizacja, spółka, fundusz, bank.

Agencja ratingowa wystawia podmiotowi tzw. rating kredytowy, będący oceną stabilności podmiotu pożyczającego – czyli ryzyka jego niewypłacalności. Swoją ocenę popiera argumentami oraz swoją reputacją.

Agencja ratingowa nie ponosi żadnej odpowiedzialności np. za bankructwa wysoko ocenianych przez nią firm, czy za nietrafne decyzje powzięte na podstawie jej ocen. Nikomu pieniędzy nie będzie zwracać, ani płacić kar za popełnienie „błędu w sztuce”. 

 tqbe 0bcc2
  
Agencje ratingowe odgrywają ważną rolę w świecie inwestycyjnym, gdyż rating stał się podstawowym wskaźnikiem oceny inwestycji dłużnej.

Na świecie dominują trzy wielkie agencje: Fitch Ratings,  Moody’s, Standard & Poor’s.

I teraz ogromna niespodzianka: wszystkie trzy powyższe agencje znajdują się w rękach żydowskiego klanu Rotschildów.

Moody’s jest własnością funduszu hedgingowego Atticus Capital, którego współzarządcą jest niejaki Nathaniel Philip Rothschild (nb. działalność tego typu funduszy, wykorzystujących „zaawansowane techniki inwestycyjne”, jest zabroniona lub ograniczana w niektórych krajach).

Standart & Poors jest zależna od McGraw-Hill Companies, z współwłaścicielem Davidem de Rothschild [zapewne znajomy naszego barona Srula Radziwiłła].

Pod nadzorem tego szlachetnie urodzonego „de” Rotschilda znajduje się również Fitch Ratings poprzez Casino Group.

Agencje ratingowe są więc polityczno-gospodarczym narzędziem w rękach klanu Rotschildów, a ich oceny, oczywiście, nie muszą mieć nic wspólnego z rzeczywistością, lecz  są nastawione na wprowadzanie inwestorów w błąd i przysparzanie kolejnych zysków żydowskim „baronom”, „hrabiom” i „szlachcie” z kupionymi tytułami.

Niech zaświadczy o tym niedawne przyznanie Rosji, krajowi nie zadłużonemu, mającemu wielkie zapasy złota i dysponującemu silną gospodarką, poziomu „śmieciowego” Ba1. No i to by było na tyle z rzetelnością i reputacją.

Nie dziwi więc, że na rynku działają również narodowe, lokalne agencje ratingowe – i choć waga ich ocen jest mniejsza w skali międzynarodowej, stanowią przeciwwagę dla ratingów made by Rotschilds. 

Źródło: bankier.pl / pikio.pl / marucha.wordpress.com
Foto: knightstemplarinternational.com / stjosephpost.com / shoparena.pl / marucha.wordpress.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL