635624465356481587 cf5f5

Dwa miejsca, autopilot, zasięg 650 km i możliwość startu i lądowania z 200-metrowego trawnika. Do 2017 na rynek wleci marzenie stojących w korkach kierowców – latający samochód.

Materiał video:


Stworzony w Słowacji Aeromobil 3.0 został w poniedziałek zaprezentowany na konferencji konferencji Southwest Interactive w Austin w Teksasie. Maszyna będzie mogła poruszać się z prędkością 160 km na godzinę, będzie miała zasięg w okolicach 650 kilometrów i będzie zdolna wznieść się na wysokość 9800 stóp. Silnik samochodu będzie napędzany zwykłą benzyną, spalając 15 litrów paliwa na godzinę. Choć maszyna będzie wyposażona w autopilota, kierowcy, którzy będą chcieli skorzystać z tego środka transportu, będą musieli mieć licencję pilota. W przygotowaniu jest też hybrydowa, czteroosobowa wersja maszyny.

635624465356481588 d3699

Jak powiedział Juraj Vaculík, współtwórca Aeromobilu, samochód został zaprojektowany w ten sposób, aby mieścić się na jednym miejscu parkingowym. Do wylądowania będzie potrzebował 200 metrowego pasa trawnika, nie będzie więc uzależniony od lotnisk. Zdaniem Vaculika może być więc idealny dla osób, które podróżują na odcinkach krótszych niż 650 kilometrów - w przypadkach lotu samolotem na takie odległości odprawa i procedury bezpieczeństwa zajmują niemal połowę czasu. W tym przypadku będzie można tego uniknąć.


Po raz pierwszy prototyp maszyny został zaprezentowany w 2013 roku na konferencji w Montrealu, kilka szczegółów więcej zdradzono na zeszłorocznej konferencji w Wiedniu. Model ma już certyfikację słowackiego urzędu lotnictwa cywilnego, ale Vaculík przyznaje, że firma ciągle zmaga się z wieloma administracyjnymi przeszkodami. - Musimy się zmierzyć ze 100 latami biurokracji dotyczącej poruszania się w powietrzu i 100 latami biurokracji na ziemi. Nie jest to łatwe – powiedział.

Ile będzie kosztował AeroMobil 3.0? Tego jeszcze nie wiadomo. Zdaniem szacunków Vaculika cena nie powinna jednak przekroczyć miliona dolarów. 
 
Źródło: newsweek.pl 
 Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL