JKM 22556937004 e5b8b
Fot: By Original: Adrian Grycuk Derivative work: TharonXX [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons.

Część ludzi zarzuca p. JKM brak poparcia własnym przykładem stwierdzeń o dobrowolnej pomocy potrzebującym i tematach pokrewnych. Dlatego przedstawiam Państwu coś do odkłamania tej tezy.

POMOC LUDZIOM

Zaplata za pracę + napiwek dla prostego człowieka w Warszawie

Pan Cezary opowiada o całym zajściu z dużym zadowoleniem. Otóż poprosił on p. JKM, zobaczywszy go na ul. Stępińskiej, o 5 zł. na piwo - ale p. JKM odparł, że pieniędzy za darmo nie daje. Kiedy p. Cezary chciał już się pożegnać, to p. JKM zaproponował mu, by wyczyścił on lusterka jego samochodu właśnie za 5 zł. i p. Cezary zgodził się. Kiedy po wyjściu ze sklepu p. JKM zobaczył, że p. Cezary wykonał umówioną pracę na 200%, to oprócz obiecanej zapłaty dał mu premię w postaci dodatkowych 15 zł.

 

 


Jedzenie dla bezdomnego w Lublinie - 10.05.2014


Miało to miejsce przed wystąpieniem p. JKM w Lublinie 10 maja ubiegłego roku, w czasie kampanii do Parlamentu UE. Pan JKM poszedł wtedy razem z córką Korynną (która jest moją znajomą - spytałam jej i potwierdziła, że to ona była w pizzerii) i red. Tomaszem Borkowskim do pizzerii przy Placu Litewskim. Jednak pizza długo nie przychodziła, a zaraz miało być wystąpienie. Przyszła w ostatniej chwili, więc zjedli tylko po kawałku, a resztę p. JKM dal bezdomnemu, który akurat byl w pizzerii.


Jedzenie dla bezdomnego w Gdańsku - 30.04.2015

Wszystko wydarzyło się po manifestacji "Polska bez PIT" 30 kwietnia w Gdańsku, w ktorej p. JKM wziął udział. Opowiedział mi o tym kol. Kamil Sobkiewicz, koordynator ds. Mediów w okręgu KORWiN Pomorze i jeden z organizatorów spotkania. Po zakończonym spotkaniu chciano zrobić pamiątkowe zdjęcie z p. JKM na tle fontanny Neptun, jednak zdążył on urwać się gdzieś. Organizatorzy znaleźli go w jednej z restauracji na starówce, w której często bywa gdy jest w Gdańsku. Tam jadł obiad razem z bezdomnym. Za organizatorami przyszli tez dziennikarze, którzy byli na spotkaniu i zrobili zdjęcia, dlatego internet wiedział o całym zdarzeniu - np. na Interia.pl i Pikio.pl. Kol. Sobkiewicz powiedział mi, że p. JKM wyznał jednemu z działaczy okręgu KORWiN Pomorze, że ten bezdomny zaczepił go z prośbą o drobne na obiad, a on mu ten obiad postawił.

Między p. Cezarym, a bezdomnymi z Lublina i Gdańska była jednak pewna różnica. W jednej z audycji w NPTV p. Marcin Osadowski spytał p. JKM co ten by zrobił gdyby głodny poprosił go o pieniądze na jedzenie i nie byłby to oszust. Pan JKM odparł "Mam żelazną zasadę, że wtedy kupuję mu posiłek. Niestety czasem bywa, że człowiek nie ma wyjścia i musi poprosić o pomoc". Z tego wniosek, że tamci bezdomni musieli być w podbramkowej sytuacji skoro p. JKM pomógł im nie chcąc nic w zamian.

Pomoc pieniężna dla uczniów niepełnosprawnych w Katowicach - 12.02.2014


W lutym ubiegłego roku p. JKM dal pieniądze na zakup komputerów dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 w Katowicach. Dowiedziałam się o tym parę miesięcy temu.


Więcej w temacie p. JKM vs inwalidzi i osoby przewlekle chore piszę tu i tu.

Skręcona kostka i złamane żebro, by nie przejechać rowerzystki

Posłanka PO do Parlamentu UE Róża Thun umieściła na swoim koncie na Twitterze ociekający kpiną wpis ze zdjęciami, które wyjaśniają na czyj temat ona pisze:

Nasz biduś! Cierpiący, ale heroicznie jedzie walczyć z Europą!

            Źródło: Róża Thun - Twitter (8.06.2015)


Wypadek wydarzył się dlatego, że p. JKM - by nie przejechać zajeżdżającej mu drogę rowerzystki, która jechała niezgodnie z przepisami - wykonał motocyklem manewr, który spowodował przewrócenie się pojazdu. W efekcie miał skręconą kostkę i złamane żebro - przez co jakiś czas miał kostkę w gipsie i poruszał się na wózku. O tym wszystkim napisał Fakt.pl. Podczas swojego wystąpienia w "Kropce nad I" 18 czerwca JKM potwierdził wszystko:

%20" target="_parent" rel="nofollow">[LINK DO NAGRANIA ZE STRONY TVN24].

Więcej w temacie p. JKM vs kobiety piszę tu, tu i tu.

POMOC ZWIERZĘTOM


O tym, że p. JKM nie raz pomaga zwierzętom piszę tu.