korwin 450 6a9fd

"Korwin. The movie" taki tytuł ma najbardziej niepoprawny politycznie film tego roku. Swój debiut na dużym ekranie będzie miał już 4 października w Krakowskim Kinie "Kijów" o godz. 17:45,  natomiast 9 października o godz. 18:45 obraz zostanie wyświetlony w warszawskim Kinie "Luna". Jest to pierwszy projekt w historii polskiego kina o nietuzinkowym polityku Januszu Korwin Mikke, który został zainicjowany i wyreżyserowany przez Tomasza Ageneckiego. Produkcja została sfinansowana wyłącznie z darowizn internautów za pośrednictwem platformy crowdfundingowej PolakPotrafi.pl. 
 
   Film jest próbą ujęcia życiorysu jednego z najbardziej barwnych polityków polskiej, a i zapewne europejskiej sceny politycznej. - Film o najbardziej niepoprawnym polskim polityku ostatniego ćwierćwiecza - mówi Tomasz Agencki. Zapowiada jednak, że nie będzie to wystawienie przerysowanej laurki, czy też ekranizacja karykaturalna. Zobaczymy obraz polityka, który jest z krwi i kości, o jego zmaganiach z mediami, oddzielaniu spraw prywatnych od zawodowych i trudach kampanii w eurowyborach. Gdzie ekipa filmowa z kamerami towarzyszyła politykowi już w momencie kampanii do europarlamentu. 

Zwiastun:
 
Sam zainteresowany mówi że jego zdaniem obraz ma bardzo duży potencjał. - Jestem zadowolony. To oznacza, że było zapotrzebowanie. Natomiast nie mogę komentować czegoś, czego nie widziałem - komentuje Janusz Korwin Mikke.  W filmie występują m.in. Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Michalkiewicz, Krzysztof Bosak, Łukasz Warzecha, Przemysław Wipler, a nawet Paweł Kukiz. - Trzeba być kompletnie walniętym na punkcie jakiejś idei i jej całkowicie oddanym, żeby mieć taki życiorys - mówi w zwiastunie Rafał Ziemkiewicz. Natomiast wypowiadający się w filmie Stanisław Michalkiewicz opisuje relacje swojego wieloletniego przyjaciela z mediami w takich oto słowach - Wielu takich publicystów, czy tam funkcjonariuszy poprzebieranych za dziennikarzy boi się z nim dyskutować, ponieważ on demoluje ich po prostu logicznie. Próbują go wyprowadzić z równowagi takim głupimi pytaniami, wciskając mu dziecko w brzuch. Takie rzeczy podobne do tych, które on mówił, ale nie identyczne.


Jest to wyłącznie oddolny projekt internautów, bez wsparcia finansowego z budżetu państwa, czy partii politycznej. Dlatego dystrybucja i rozpowszechnienie tego pełnometrażowego filmu będzie bardziej utrudnionym zadaniem. Autorzy filmu zachęcają wszystkich zainteresowanych do występowania z inicjatywą projekcji filmu w swoich miastach i miasteczkach. Ze względu na zbliżające się wybory parlamentarne, obraz polityka walczącego od ćwierćwiecza z układem i system panującym w naszym kraju nie znajdzie zainteresowania u dystrybutorów, gdzie nastąpi standardowa dystrybucja kinowa? - Korwin The Movie nie powstał na zamówienie stacji telewizyjnej, partii politycznej, ani koncernu mediowego. Nie jest też owocem prywatnego lub państwowego lobby. Korwin the movie" został wyprodukowany dzięki crowdfundingowi - mówią autorzy filmu na swojej stronie internetowej. Ekranizacja po fazie oddolnej dystrybucji i wyświetlaniu w różnych ośrodkach regionalnych w kraju trafi do sieci internetowej, gdzie prawdopodobnie każdy będzie miał możliwość obejrzenia filmu. Niewykluczone także, że filmowy zapis życiorysu "pana z muszką" trafi do szerszego grona odbiorców na całym świecie za pomocą napisów przetłumaczonych w wielu wersjach językowych. 

Korwin. The Movie - Prapremiera

KRAKÓW:
4 października o godzinie 17:45
KIJÓW.CENTRUM (dawne kino Kijów)Al. Krasińskiego 34, 30-101 Kraków

WARSZAWA:

9 października o godzinie 19:00
Kino Luna Marszałkowska 28, 00-576 WarszawaJeżeli jesteś zainteresowany wyświetleniem filmu "Korwin. The movie" w swoim mieście napisz:
Facebook
E-mail:  
E-mail:


Producenci filmu:

 
Tomasz AGENT Agencki - Podcaster i filmowiec. Autor podcastu AGENT, nagrodzonego tytułami Najlepszy Debiut 2011 oraz najlepszym odcinek, prowadzący i najlepszy projekt podcastowy 2012 (według podstrefa.org). Znany bywalcom portalu Polak Potrafi z akcji "Płyta dla Posła". Absolwent szkoły filmowej, dokumentalista i realizator krótkich form filmowych. Jako lektor nagrywał audiobooki "Jak Zostałem Milionerem" Jana Fijora, Lekcja Zdrowego Rozsądku "Fredericka Bastiata", oraz "Cofnięcie Czasu" Henry'ego Hazlita.

Marcin HUGO Kosiński - Libertarianin i właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji. Założyciel platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych, czyli tych, którzy zamiast szukać problemów w rozwiązaniach, szukają rozwiązań w problemach. Specjalista ds. nietypowych form reklamy.