12122793 949528161760970 5886603225757409268 n 2fc28

Polak zadał prawie 1500 ciosów, przeciwnik - Nathan Cleverly - ponad 1100 w pojedynku, który będzie kandydatem do walki roku. Fonfara wygrał 115:113, 116:112, 116:112 w trzymającej do końca w napięciu walce serii Premier Boxing Champions w Chicago. Obaj pięściarze pobili aż trzy rekordy! 
 
12-rundowy pojedynek o tytuł WBC International w wadze półciężkiej - należący do Fonfary - był wojną od pierwszej sekundy do ostatniej. Żadnego kalkulowania, żadnego rozpoznawania sił w pierwszej rundzie. Od razu "nawalanka". I zaskakująco - Cleverly nie był w niej pięściarzem jakiego znamy, wybrał pojedynek z bliska, wybrał wojnę, i znajdował drogę do szczęki i głowy Polaka dzięki ciosom podbródkowym. Może tylko pajacowanie było takie samo - w połowie pojedynku Walijczyk mówił coś do Polaka, prowokował go, pokazywał mu rękawicami, aby zaatakował. Ale czy ten wybór taktyki przez Cleverly'ego, nie był po myśli Polaka, zadającego zwykle mocniejsze ciosy?

Materiał video:
Skrót walki: Andrzej Fonfara - Nathan Cleverly
Żaden nie leżał na deskach, ale w ciągłej wymianie ciosów groziło to każdemu z nich - również w każdej sekundzie, choć żaden nie jest przecież królem nokautu. Ponad połowa tzw. power punches, doszła celu u obu rywali.
 
2524 ciosów wyprowadzili łącznie w trakcie dwunastu rund niesamowitej wojny na gali PBC w Chicago Andrzej Fonfara (28-3, 16 KO) i Nathan Cleverly (29-3, 15 KO), ustanawiając pod tym względem nowy rekord wszech czasów w kategorii półciężkiej. 

Firma Compubox, która od wielu lat prowadzi statystyki najważniejszych bokserskich pojedynków w Stanach Zjednoczonych, poinformowała również, że Polak z Walijczykiem pobili rekord ilości ciosów doprowadzonych do celu - tych było łącznie 936. Rekordowa była także liczba trafionych mocnych uderzeń. Celnych tzw. power punches było 705.

Pojedynek zakończył się jednogłośną wygraną na punkty Fonfary, który potwierdził w ten sposób przynależność do ścisłej światowej czołówki kategorii półciężkiej.

fofara clev punchstats ada85

Andrzej Fonfara - Nathan Cleverly
474/1413 (33%) Ciosy ogółem 462/1111 (41%)
79/667 (12%) Ciosy proste przednią ręką (jabs) 152/514 (29%)
395/746 (53%) Pozostałe mocne ciosy (power punches) 310/597 (52%)

Polski pięściarz wszedł na ring w stroju polskiej husarii, która tak samo jak Andrzej Fonfara dominowała na polach bitewnych, niszcząc swoich przeciwników w sposób bezkompromisowy. Jest to z pewnością wielka promocja polski i jej historii.
svs fa5d2

Źródło: ringpolska.pl / sport.pl / youtube.com 
Foto: facebook.com/HusariaPrzedPalac / ringpolska.plKontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL