aaaa 2e125

Jak wynika z ustaleń dziennikarki RMF FM, Katarzyny Szymańskiej-Borginon, nad Donaldem Tuskiem zbiera się coraz więcej czarnych chmur. Środowiska unijne są coraz bardziej niezadowolone z jego działalności co może – jak spekuluje dziennikarka – doprowadzić do dymisji przewodniczącego Rady Europejskiej. 


Jak donosi Szymańska-Borginon, wpływowe unijne środowiska mają coraz bardziej dosyć „niewidoczności” Donalda Tuska piastującego urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Lekceważenie Europarlamentu i brak spotkań z najważniejszymi politykami działa bardzo niekorzystnie na poparcie Tuska wśród eurowłodarzy.

– Jednak przyczyna zmiany na stanowisku szefa Rady Europejskiej, o której się obecnie mówi, wynika nie tylko z oceny jego działań (czy raczej ich braku), ale także z kalkulacji politycznych największych grup w Parlamencie Europejskim – pisze dziennikarka RMF FM.

Najbardziej niechętni Tuskowi mają być Francuzi i Włosi, którzy zarzucają mu – oprócz wspomnianych wyżej zaniedbań – zachowywanie się jakby nadal był premierem Polski oraz brak zrozumienia problemów z imigrantami z Bliskiego Wschodu, z którymi borykają się kraje na południu Europy.

Jak dalej pisze Szymańska-Borginon, Tusk w opinii europejskich włodarzy nie rozumie w ogóle wagi Europarlamentu, co może go kosztować dymisją z zajmowanego stanowiska.

– Jedyną szansą byłaby dla niego kanclerz Niemiec Angela Merkel, która go promowała na stanowisko szefa RE – dodaje dziennikarka sugerując, że Tusk nie jest niezależnym politykiem. 
 
Źródło: rmf24.pl / pikio.pl
Foto: fotosik.plKontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL