635562299318638412 972f5

Możliwe są dodatkowe opłaty za wodę. Rząd pracuje nad nowymprawem, które dostosuje nasze przepisy do unijnych wymogów. Kto zapłaci więcej?


Wiceminister środowiska, Stanisław Gawłowski wyjaśnia, że sposób naliczania opłaty nie jest jeszcze znany, ale objęci zostaną nią przedsiębiorcy rolni. Dodaje, że płacić za wodę powinni ci, którzy negatywnie wpływają na jakość wspólnych zasobów wodnych. W przypadku, gdy ta - po użyciu zostaje oczyszczona i wraca do środowiska, w często lepszej jakości, takiej opłaty być nie powinno.

Resort środowiska osiągnął wstępny kompromis z ministerstwem rolnictwa. Chodzi o ustalenie, która produkcja negatywnie oddziałuje na stan wód. Opłata prawdopodobnie będzie nałożona na hodowców pstrągów. Przy takiej produkcji wykorzystywane są urządzenia, które bezpośrednio wpływają na rzeki.

Inaczej jest w przypadku karpi hodowanych są w stawach. Za wodę zapłacą też elektrownie wodne. Prace nad nowym prawem wodnym powinny się zakończyć do końca kwietnia. W niedzielę, 22 marca, obchodzi się Światowy Dzień Wody. 
 
Źródło: money.pl 
 Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL