online troll 6001e

Internauci z serwisu Wykop.pl zauważyli, że na stronie Wirtualnej Polski dochodzi do manipulowania komentarzami pod artykułami. Wpisy komentatorów nieprzychylne kandydatowi Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP są spychane na dół, premiowane są zaś inne teksty. Zapewne to robota trolli z zewnątrz, które nie mają nic wspólnego z Wirtualną Polską. Wpływają jednak na opinię publiczną używając tej strony. Trudno przyjąć, że jest to przypadek. 


Nie da się ukryć, że komentarze pod artykułami w dużej mierze kształtują opinie czytelników na dany temat. Manipulowanie nimi jest więc pokusą dla ludzi próbujących coś ugrać w polityce.

Internauci z Wykopu zauważyli, że popularne komentarze nieprzychylne Platformie Obywatelskiej i Bronisławowi Komorowskiemu są „spychane” na dół poprzez masowe otrzymywanie minusów. Wpisy początkowo mają bardzo korzystny bilans plusów do minusów, a po chwili są „zaspamowane” minusami. Oznacza to usunięcie z premiowanej pozycji komentarza, na który zwracają uwagę niemal wszyscy czytelnicy.

W sieci pojawia się coraz więcej przykładów takich manipulacji. Być może to robota trolli internetowych, których zadaniem jest wpływanie na opinię publiczną poprzez działalność w internecie. Flagowym przykładem są 3 komentarze, które niemal jednocześnie otrzymały po 3000 minusów, będąc wcześniej jednymi z najpopularniejszych. 
 

wykop

Ten sam komentarz 3 godziny później:

wykop2

Ten sam komentarz po 30 minutach

wykop3
 
Źródło: pikio.pl


Kontrrewolucja informacyjna!


Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL