Ruch Narodowy w środę przestawił swojego kandydata w najbliższych wyborach prezydenckich. Będzie nim Marian Kowalski.

W tamtym tygodniu działacze Ruchu Narodowego zapowiedzieli, że do końca tego roku poznamy kandydata narodowców w wyborach na prezydenta Polski.

Na środowej konferencji narodowcy zaprezentowano działacza lubelskiego Obozu Narodowo-Radykalnego, Mariana Kowalskiego, który z ramienia Ruchu Narodowego będzie walczył o fotel prezydenta III RP. Już dziś wiadomo, że jego konkurentami będą: Andrzej Duda (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Janusz Palikot (Twój Ruch).

Wybory na prezydenta Polski odbędą się w maju 2015 roku.

Ochroniarz, trener, polityk

Marian Kowalski ma 50 lat. Uczęszczał do I Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie z którego został usunięty podczas stanu wojennego. Później podjął pracę w sklepie rodziców, a po ich śmierci prowadził firmę samodzielnie. Obecnie jest ochroniarzem i instruktorem sportowym. Zasiada w Radzie Decyzyjnej Ruchu Narodowego. Jest także działaczem Brygady Lubelskiej Obozu Narodowo-Radykalnego. Niegdyś pełnił funkcję rzecznika prasowego ONR. Tydzień temu ogłoszono powstanie partii o nazwie Ruch Narodowy, w której Kowalski został wiceprezesem.

W wyborach na prezydenta Polski będzie startował po raz pierwszy. W tegorocznych wyborach samorządowych kandydował na prezydenta Lublina. Uzyskał 3 332 głosy. W maju 2014 roku wziął udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Startował z pierwszego miejsca na liście Ruchu Narodowego w województwie lubelskim i zdobył ponad 5700 głosów. W 2006 roku był kandydatem na prezydenta Lublina z ramienia Unii Polityki Realnej.


Źródło: wmeritum.pl