W Wielkiej Brytanii 72-letnia Kathleen Danby została skazana na trzy miesiące więzienia za przytulenie 19 – letniej wnuczki wbrew nakazom służby społecznej.


Starszą panią aresztowano wieczorem w Filharmonii w Liverpoolu, gdy ta oglądała pokaz komika Kena Dodda, podaje FAP.

„Podczas koncertu, Kathleen Danby została poproszona, aby przejść do holu, mówiąc, że jacyś ludzie chcą z nią rozmawiać” - powiedział 37 - letni syn aresztowanej. „Kiedy wyszła, czekało na nią dwóch policjantów, którzy odczytali jej prawa ".

Policja zatrzymała kobietę na wniosek pracowników służb socjalnych na podstawie zdjęć zrobionych w kwietniu minionego roku. Widać na nich, jak babcia przytula wnuczkę.


W 2007 roku, kiedy dziewczynka miała 11 lat, była pod obserwacją pracowników socjalnych. Chodziła wówczas do szkoły z internatem. Przez rok nie mieszkała z babcią, a jej ojca oskarżono o molestowanie dzieci. Podczas jednego ze spacerów, dziewczyna wpadła w furię i wybiegła na ruchliwą autostradę.


Ojcu, który przebywał w więzieniu, nie wolno było komunikować się z córką. Mimo zakazu, spotykał się z nią jednak na przepustkach, za co został ponownie skazany.


Dziewczynka 170 razy uciekła z internatu, bo dziecko chciało mieć kontakt z babcią, a tego jej zabroniono. Starsza pani mogła widywać wnuczkę tylko raz w miesiącu pod czujnym okiem pracowników socjalnych.


Zakaz zniesiono, gdy dziewczynka osiągnęła pełnoletniość. Okazało się jednak, że relacje babci z wnuczką nadal są pod silnym nadzorem pracowników służb socjalnych. Sfotografowano, jak kobiety się przytulają. W tej sytuacji sędzia stwierdził naruszenie prawa i na tej podstawie wydał nakaz aresztowania i skazał Kathleen Danby na trzy miesiące więzienia.

 Materiał video w j. angielskim:


Źródło: zmianynaziemi.pl