Zaczęła się kampania wyborcza do wyborów prezydenckich, które odbędą się 10 maja.
W niedzielę 8 lutego w hotelu Mariott odbyła się konwencja założycielska partii Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, skr. KORWIN. Jej kandydatem na prezydenta będzie pan Janusz Korwin-Mikke:

Oto wywiad z JKM po konwencji:


Wiem, że niektórych z państwa to zaskoczy, że założył on nową partię na krótko przed wyborami, ale to dość długa historia (bez względu na to od czego konkretnie się zaczęła i jak konkretnie przebiegała), by ją tu wyjaśniać. Konkluzja jest taka, że część działaczy Kongresu Nowej Prawicy - w tym JKM - była za innym sposobem zdobywania elektoratu i zdecydowała się założyć nową partię.

Z kolei KNP wystawia w wyborach pana Jacka Wilka. Oto relacja z konferencji prasowej, na której ogłoszono jego kandydaturę:

Wraz z kampanią część reżymowych polityków będzie urządzać "rewię mody". A ja mam tego potąd i wolę wybrać antysystemowca!

Sama popierając oczywiście JKM w tych wyborach (tak jak popierałam go w każdych poprzednich od 5 lat) uznałam, że dobrze będzie zaprezentować i innych kandydatów, którzy chcą zmiany tej cuchnącej jak ustęp sytuacji w Polsce. Toteż wymienię tutaj paru z nich.


Waldemar Deska - muzyk, współzałożyciel zespołu Daab. Kandydat na prezydenta z ramienia Partii Libertariańskiej. Studiował na wydziale Inżynierii Lądowej i Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest działaczem na rzecz kultury i współzałożycielem znanego klubu kulturalnego Remont. Ma 63 lata.


Janusz Korwin-Mikke - kandyduje z ramienia założonej przez siebie partii KORWIN (Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja). Urodzony w Warszawie, magister filozofii. Ma 72 lata. Założyciel i prezes ugrupowań politycznych: Unii Polityki Realnej, Wolności i Praworządności oraz Kongresu Nowej Prawicy. O urząd prezydenta ubiegał się już czterokrotnie. Był posłem na Sejm I kadencji, obecnie deputowany do Parlamentu Europejskiego.


Paweł Kukiz - wokalista, autor tekstów i piosenek, aktor i działacz społeczny. Były lider zespołu Piersi. Pochodzi z Paczkowa. Ma 51 lat. Studiował administrację na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie prawo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Radny sejmiku województwa dolnośląskiego. Przeciwnik aborcji i, jak sam zwraca uwagę, przeciwnik promocji homoseksualnej orientacji seksualnej w postaci np. parad gejowskich, ale nie samych homoseksualistów. „Mam wielu przyjaciół wśród gejów” – deklaruje.


Jacek Wilk - wiceprezes i kandydat na prezydenta Kongresu Nowej Prawicy. Ekonomista, prawnik, informatyk, z zawodu adwokat i audytor systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji. Ma 40 lat.


Nie znam zbytnio działalności polityczno-ideologicznej częśći kandydatów i organizacji, do których należą lub nie jestem ich zwolenniczką. Jednak obiecałam wymienić paru kandydatów spoza Głównego Nurtu.


Źródła materiałów: nagranie 1 i 2, nagranie 3, informacje o kandydatach, fot.1, fot.2, fot.3, fot.4, fot.5.