images 1 0d821


Kilka tygodni temu Platforma Obywatelska uwaliła w Sejmie projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną od podatku. Na swojej oficjalnej stronie facebookowej partia władzy postanowiła wyjaśnić swoim wyborcom dlaczego podjęła taką decyzję. Dlaczego postanowiła, aby Polacy zapłacili fiskusowi w ciągu roku o kilkanaście miliardów złotych więcej. Okazało się, że ekipa, na której czele stoi obecnie Ewa Kopacz, jest zdania, iż niższe podatki pogorszyłyby sytuację finansową najbiedniejszych (sic!). Absurd?! Nie... To stan umysłu członków Platformy.


Przypomnijmy - w Polsce obowiązuje najniższa w Europie kwota wolna od podatku (3091 zł), która na domiar złego nie była aktualizowana od 8 lat, czyli od czasu kiedy do władzy dostała się ekipa Tuska i Komorowskiego. Taka polityka przyczyniła się do kuriozalnej i niespotykanej nigdzie indziej sytuacji, kiedy podatek dochodowy ludzie muszą płacić nawet od dochodów, które mają im zapewnić biologiczną egzystencję. Grupa posłów chciała to zmienić i wniosła do Sejmu projekt ustawy zwiększającej kwotę wolną do poziomu ok. 6500 zł, czyli równowartości rocznego minimum egzystencji. Niestety chorzy na fiskalizm politycy PO-PSL byli innego zdania i projekt ten uwalili już na pierwszym czytaniu. 

Teraz ekipa Platformy postanowiła się wytłumaczyć ze swojego postępowania. Na oficjalnej stronie facebookowej tej partii pojawiła się notatka, w której mogliśmy przeczytać dlaczego zagłosowała ona za uwaleniem projektu zmniejszającego podatki w Polsce i to już na pierwszym czytaniu. Okazało się, że stan umysłu członków ekipy rządowej jest gorszy niż myślałem. Stwierdzili oni bowiem rzecz następującą:

Zwiększenie kwoty wolnej od podatku nie tylko nie poprawiłoby zatem sytuacji obywateli w najtrudniejszej kondycji finansowej i społecznej, ale nawet by ją pogorszyło.

Niewiarygodne, prawda? A jednak. Ludzie Platformy Obywatelskiej nie tylko notorycznie okłamują i oszukują swoich wyborców. Robią to także wbrew naczelnym zasadom logiki i zdrowego rozsądku. Jeśli obniżanie podatków ma przyczyniać się do pogorszenia kondycji finansowej i społecznej osób najbiedniejszych, to ja wymiękam... Argumentacja stosowana przez ekipę Platformy po prostu obraża inteligencję każdego człowieka, który zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega płacenie podatków.  
 
Źródło: niewygodne.info.pl