tumblr m86cio8V3q1qaj2cmo1 1280 50157

24 obywateli RP wydostało się z ogarniętego wojną Jemenu. Ewakuację 20 Polaków przeprowadziła Federacja Rosyjska, czterech - Chińska Republika Ludowa. Polskie MSZ podziękowało „partnerom chińskim i rosyjskim”.


O ewakuacji 24 Polaków z Jemenu poinformowało MSZ. 20 z nich drogą powietrzną udało się do Moskwy, a 4 wypłynęło z Adenu do Dżibuti. W arabskim kraju wciąż przebywa kilkunastu polskich obywateli. Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna podziękował Rosjanom i Chińczykom.

– Sytuację kontrolujemy, mamy potwierdzenie, że na razie wszystko jest w porządku, będziemy informować na bieżąco – powiedział we Wrocławiu Schetyna.

Dodał, że „na pełną diagnozę tego, co się stało w Jemenie i pełną wiedzę odnośnie liczby obywateli polskich, którzy przebywają w Jemenie czy przebywali w ostatnich dniach, trzeba jeszcze poczekać”.

Według MSZ w związku z brakiem polskiej placówki dyplomatyczno-konsularnej w Sanie udzielenie pomocy konsularnej obywatelom polskim przebywającym w tym kraju jest niezwykle utrudnione.

W Jemenie trwa wojna domowa, w którą angażują się też kraje ościenne i międzynarodowe grupy terrorystyczne. Szyiccy bojownicy Huti szybko opanowują stolicę kraju, Aden. Zmusili już do ucieczki prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego. Hadi przebywa obecnie w Arabii Saudyjskiej. Operacja blisko 10 państw pod kierunkiem Arabii Saudyjskiej nie jest w stanie ich powstrzymać. W Jemenie walczą także terroryści z Państwa Islamskiego (IS). Dyplomaci z krajów Zatoki Perskiej twierdzą, że operacja przeciw Huti może potrwać do sześciu miesięcy. Polskie MSZ bezwzględnie zaleca powstrzymanie się od wszelkich podróży do tego państwa. Według ONZ w ciągu ostatnich 2 tygodni zginęło tam 519 osób, a prawie 1,7 tys. zostało rannych. 
 
Źródło: fronda.pl
 


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL