pitera 550 64118

W niedzielę w TVP Info, gościem była pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją która wsławiła się tropieniem dorsza za 8 złotych. Jako, że na niwie zwalczania korupcji nie odniosła większych sukcesów, postanowiła wypowiedzieć się w sprawie podatków.


W programie „Dziś Wieczorem”, jednym z tematów były spoty Andrzeja Dudy, który zarzuca Bronisławowi Komorowskiemu niekonsekwencję. Obecny prezydent przed objęciem urzędu, krytykował podnoszenie podatków ale po dojściu do władzy podpisał się pod wszystkimi decyzjami partii dotyczącymi zwiększenia obciążeń finansowych.

Ja też uważam, że nie ma nic gorszego niż podnoszenie podatków. Niestety tak było, że trzeba było podnieść VAT o 1% – ciągle żeby było jasne on nie jest najwyższy w Unii Europejskiej. Ale trzeba było. I dzięki temu, przeszliśmy przez kryzys tak że dzisiaj zaczynamy powoli wychodzić z bezrobocia, są coraz lepsze wyniki, powstają nowe firmy – mówiła Pitera, po czym nagle dołożyła z tzw. „grubej rury”.

Oczywiście można było fundamentalnie obniżać podatki, bo powiedzieliśmy że nie wolno podwyższać i dziś mieć 25% bezrobocia i upadające małe firmy, oczywiście można było, ale to była sytuacja taka że to nie jest wynikiem braku odpowiedzialności to jest wynikiem sytuacji ekonomicznej jaka była. 

Jakoś pani europoseł, nie dodała że firmy upadają właśnie teraz. I to nie tylko te małe, ale również dawni giganci którzy radzili sobie do czasu kiedy państwo nie zaczęło się wtrącać i naliczać horrendalnych podatków. I na koniec. Pani Pitera twierdzi, że podwyższenie podatków umożliwiło nam swobodne przejście przez kryzys. Warto przypomnieć, że we wrześniu 2013 premier Tusk mówił:

Polacy odparli kryzys. Łomotał do naszych drzwi, ale ich nie wyważył. Nie wpuściliśmy kryzysu do Polski, oberwaliśmy trochę rykoszetami, ale nie wpuściliśmy tego kryzysu do Polski.

To jak to w końcu było. Nie wpuściliśmy kryzysu, czy przeszliśmy przez niego bez większego szwanku dzięki wyższym podatkom. Dobrze byłoby uzgodnić jedną obowiązującą wersję. 
 
Źródło: parezja.pl 
 


Kontrrewolucja informacyjna!


Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL