uid db384e8f0f96f8d49f3e8c70ad1e95b71430305975126 width 633 play 0 pos 0 gs 0 height 355 a4fc6

Pani Anna Kapela z Wrocławia jest niewydolna wychowawczo, a do tego chora i... zbyt gruba. Tak uznał wrocławski sąd i na wniosek pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i kuratora odebrał kobiecie dwoje dzieci.


Maluchy trafiły do placówki zastępczej, a samotna matka pyta – dlaczego? Siedmioletnie dziewczynki były zadbane, a kobieta zrobiła wszystko, by poprawić swój stan zdrowia. W jej obronie stanęła asystentka rodziny, która opiekowała się panią Anną i jej dziećmi przez 8 miesięcy. 

Materiał video:

Patrycja i Wiktoria są bliźniaczkami, mają zaledwie 7 lat. Ich pokój stoi pusty już 5 miesięcy. W listopadzie do mieszkania Anny Kapeli zapukali policjanci z kuratorem sądowym. Kazali zapakować dzieci i zawieźć je do placówki. 

„Jestem osobą otyłą…” 

Pani Anna samotnie wychowuje dzieci. Mieszka ze swoim ojcem, którego jest opiekunką. Rodzina jest pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 

W listopadzie urzędnicy stwierdzili, że bezpieczeństwo dzieci jest zagrożone, bo kobieta jest chora. – Jestem osobą otyłą i to ma przeszkadzać w wychowywaniu dzieci. Od 25 lat jestem też chora na różę i sąd uważa, że mogę dzieci zarazić – żali się Anna Kapela. 

Pani Joanna Tenderys, która przez 8 miesięcy opiekowała się rodziną (była asystentem rodzinnym) stoi po stronie zrozpaczonej matki. 

Pomoże kurs kompetencji wychowawczych? 

Anna Kapela złożyła zażalenie na decyzję sądu rejonowego, ale wniosek zastał oddalony. Według urzędników dziewczynki były zaniedbane i wymagały pomocy wielu specjalistów. 

Matka otrzymała zgodę na odwiedziny dzieci cztery razy w tygodniu. Zgodnie z zaleceniami urzędników, zapisała się na kurs poprawienia kompetencji wychowawczych.


Źródło: TVP Wrocław / tvp.info

Powiązane:
Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL