120 20140829170410 0 e8220

Cała Europa jest pogrążona w kryzysie imigracyjnym, a w naszym kraju trwa ożywiona dyskusja na temat przyjmowania uchodźców. Co robi Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej? Jak informuje rmf24.pl, sprytnie pozbawia Warszawę weta w kwestii uchodźców.


Na środowym posiedzeniu przywódców unijnych miała być podjęta wspólna decyzja o podziale 120 tys. imigrantów. Polska i pozostałe kraje Grupy Wyszehradzkiej mogłyby na nim zablokować szaleńcze projekty Jean-Claude'a Junckera i jemu podobnych. Ale do tego nie dojdzie.

Decyzja ws. przyjęcia przez Polskę uchodźców zapadnie bowiem dzień wcześniej, we wtorek - na spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych. Tak sprytnym posunięciem - informuje RMF FM - Donald Tusk pozbawił Polskę prawa weta w kwestii imigrantów. Radio podaje, że nawet jeśli podczas wtorkowych obrad nie dojdzie do kompromisu, to podczas zarządzonego głosowania przegramy. Grupa Wyszehradzka, której stanowisko jest zgodne z polskim, nie ma bowiem mniejszości blokującej.

Donald Tusk załatwił w ten sposób dwie sprawy. Z jednej strony przysłużył się Niemcom i innym krajom forsującym obowiązkowe kwoty uchodźców. Z drugiej - pomógł swojej dawnej partii – Platformie Obywatelskiej. Ewa Kopacz po zjawieniu się w Brukseli w środę nic już bowiem nie wskóra. Nieważne, czy chciałaby, czy nie. Decyzja zapadnie na spotkaniu unijnych ministrów spraw wewnętrznych we wtorek - i będzie to doskonała wymówka dla szefowej polskiego rządu. 
 
Źródło: niezalezna.pl
Foto: mampytanko.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL