hungary border.jpg 1718483346 2afc0

Premier Czech Bohuslav Sobotka proponuje, aby kraje Grupy Wyszehradzkiej pomogły Węgrom w obronie granic – chce wysłania żołnierzy i policjantów z Czech, Słowacji i Polski.

„Nasz rząd jest gotów pomóc Węgrom w ochronie granic Schengen. Proponujemy wspólną akcję V4” – napisał Sobotka na Twitterze.

Z kolei minister spraw wewnętrznych Czech Milan Chovanec zapowiedział, że 8 października odbędzie się spotkanie z jego odpowiednikami z krajów grupy, którzy ustalą zasady akcji na terenie Węgier. Czechy zapowiedziały już wysłanie na pomoc ponad 20 żołnierzy, jednak według deklaracji szefa MSW liczba ta może wzrosnąć do 100.

Martin Stropnicki, minister obrony powiedział, że Węgrom należy pomagać, a nie krytykować za to, że bronią zewnętrznej granicy strefy Schengen.

Po tym, jak Węgrzy skutecznie zamknęli swoją granicę z Serbią, Chorwacja stała się główną trasą prowadzącą do Niemiec, Austrii i Szwecji. Mimo budowy nowych murów i uszczelnień granicy ciągle przedostają się do Węgier nielegalni imigranci – pomoc ze strony Grupy Wyszehradzkiej może być bardzo cenna. 
 
Źródło: parezja.pl
Foto: telesurtv.net / dailymail.co.uk


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL