150826-150826-world-hungary-razor-wire-climb-1057a-jpg-1049 5488f76d80c387a78bdf32c3e8701353.nbcnews-ux-2880-1000 8c8a6

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej pojedzie na granicę węgiersko-serbską – poinformowali unijni dyplomaci. Decyzja zapadła w czasie czwartkowego spotkania przywódców Grupy Wyszehradzkiej.

Według nieoficjalnych informacji chodzi o grupę 50-60 pograniczników. Na Węgry trafić ma także polski sprzęt - pięć samochodów do obserwacji nocnej i dziennej oraz pięć wozów terenowych. Obecnie ustalane są szczegóły techniczne w tej sprawie.

Przez granicę węgiersko-serbską przedostają się uchodźcy i nielegalni imigranci. Polacy mają pomóc w kontroli ich przepływu. – Będą oni zaangażowani w obserwację tego dużego kawałka terytorium. Na pewno nie będą zaangażowani w fizyczną interwencję na granicy – zastrzegł anonimowy polski dyplomata, cytowany przez PAP.

Pomoc w ochronie granicy węgierskiej zaoferowali także Czesi i Słowacy. Był to temat spotkania premierów państw Grupy Wyszehradzkiej przed czwartkowym szczytem UE w Brukseli.


Mur na granicy

W czwartek węgierskie władze poinformowały o zakończeniu budowy ogrodzenia wzdłuż granicy z Chorwacją. Premier Węgier Viktor Orban ma jeszcze odbyć „rozmowy ostatniej szansy” z partnerami w Europie i regionie na poświęconym migracji szczycie UE. Jeżeli zakończą się fiaskiem, granica z Chorwacją zostanie zamknięta. Orban twierdzi, że podejmie decyzję w tej sprawie do piątku.

Według Budapesztu od początku roku przez terytorium Węgier przeszło ponad 378 tys. migrantów. Przed końcem roku liczba migrantów, którym udało się dotrzeć do granic węgierskich, może sięgnąć 600-700 tys. 
 
Źródło: PAP / IAR / tvp.info
Foto: zamojska.org / nbcnews.comKontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL