12248120 428514420667756 5536840954394114487 o 3cbb1

Od 21 listopada 10 miast nie ma już swoich lokalnych sobotnich dodatków do „Gazety Wyborczej”. Oznacza to redukcję etatów.  Narodowcy w Białymstoku postanowili "uczcić" takie wydarzenie na swój oryginalny sposób. Niestety na pikiecie Młodzieży Wszechpolskiej miał miejsce niemiły incydent, bowiem happening próbował zakłócić dziennikarz Gazety Wyborczej.
 
Sobotnie wydania przestaną ukazywać się w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Kielcach, Olsztynie, Opolu, Płocku, Radomiu, Rzeszowie i Toruniu. W większości tych miast płatne rozpowszechnianie weekendowych wydań nie przekracza średnio 9 tys. egzemplarzy. Likwidacja części dodatków będzie skutkowała redukcją zespołu.

„Gazeta Wyborcza” zlikwidowała lokalne wydania w 10 miastach – m.in. w Białymstoku. Przedstawiciele lokalnego ONR-u postanowili odwiedzić redakcję dziennika z „ostatnim pożegnaniem”. Narodowcy postawili przed wejściem do redakcji znicze, wiązankę z napisem „Ostatnie pożegnanie”, a także makietę przypominającą wieko trumny. Na wieku napisano: „ONR Białystok żegna Szechtera i jego czerwoną świtę”. 
 
12309682 1501054223529434 1788688493331203925 o 97ed8
"Podziękowania" Młodzieży Wszechpolskiej dla lokalnej Gazety Wyborczej w Białymstoku

Jak informują działacze ONR Białystok w happening musieli włączyć się „smutni panowie”.

 Oczywiście nie obyło się bez incydentów. Jedna z redaktorek(?) widząc co się dzieje, w trybie natychmiastowym zadzwoniła po smutnych panów, a następnie nagrywała nasze poczynania. Na sam koniec w dosadny sposób powiedzieliśmy jej w jakim celu pojawiliśmy się i co myślimy o ich „kunszcie” dziennikarskim – czytamy na facebookowym profilu ONR Białystok. 

Materiał video:
Dziennikarz Gazety Wyborczej zakłócił pikietę Młodzieży Wszechpolskiej pod biurem Gazety Wyborczej
Źródło: parezja.pl 
Foto: Independent Video Press / facebook.com/ONR.Bialystok


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL