052121 r0 620 1 658cd

Od nowego roku na Słowacji stawka podatku VAT od artykułów żywnościowych zamiast 20% będzie wynosić tylko 10%. Rząd Roberta Fico chce w ten sposób doprowadzić do spadku cen żywności. Niedawno zazdrościliśmy Węgrom polityki Viktora Orbana, która doprowadziła do obniżki z 27 do 5 proc. podatku VAT na mieszkania i domy. Teraz możemy brać przykład z działań suwerennego rządu Roberta Fico w kwestii obniżki podatków.

Wszystko przez obniżenie podatku VAT na jedzenie. Od 1 stycznia zamiast 20 będzie wynosić on 10 proc. Rządzący oczekują, że przełoży się to na spadek cen żywności. Oczywiści nie wiadomo, czy obniżenie podatku wpłynie na ceny żywności, ale słowacki rząd Roberto Fico postanowił zaryzykować.

– Ministerstwo Finansów szacuje, że tylko w przyszłym roku z powodu zmiany, dochody budżetu państwa będą mniejsze o 77 milionów euro. W kolejnych latach będzie to odpowiednio 81 i 85 milionów euro – podaje Informacyjna Agencja Radiowa. 
 
Obniżka stawek podatku VAT jest jedną z kolejnych prospołecznych inicjatyw rządu Roberta Fico. Wśród nich były na przykład darmowe przejazdy pociągami dla dzieci, studentów i emerytów. Jednak tym razem pomysł rządu poparła również większość posłów opozycji. 
 
Źródło: parezja.pl / bankier.pl / polskaniepodlegla.pl 
Foto: a-static.projektn.sk / portalspozywczy.pl / businessadviceservice.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL