3118D28400000578-3442481-image-m-29 1455206311556 dd61b

Brytyjskie media podjęły temat niedawnych wypowiedzi Mariusza Pudzianowskiego dotyczących emigrantów. „Daily Mail" zwrócił uwagę na konsekwencję, jakie spotkały Pudzianowskiego za słowa o „ludzkich śmieciach", jednocześnie przedstawiając straty finansowe jego firmy, spowodowane przez imigrantów. Pod artykułem pojawiają się głosy poparcia dla polskiego sportowca.


„Daily Mail" przybliża wydarzenia, które w ostatnim czasie były na ustach całej Polski. Zaczęło się od zatrzymania jednej z ciężarówek, należących do firmy przewozowej Mariusza Pudzianowskiego. Odkryto w niej nielegalnych imigrantów, zmierzających do Wielkiej Brytanii, a przewoźnika ukarano wysoką karą finansową. Dziennik przypomina, że to nie jedyne straty poniesione przez Pudzianowskiego. Śniadoskórzy gapowicze dokonali zniszczeń, wycenianych na 23 tysiące funtów.  
 
Powiązane:
Tego było zbyt wiele dla sportowca, który postanowił wystosować przekaz, do wszystkich imigrantów, którzy będą narażali jego firmę na straty. Były najsilniejszy człowiek świata, odkrył w sobie chęć ręcznego wyedukowania wszystkich, którzy wejdą w drogę jego kierowcą. Materiałem szkoleniowym, pomocnym w - jak to określił Pudzianowski - „przyspieszonym kursie asymilacji", był kij baseballowy. Dla wszystkich, którzy z powodu bariery językowej, nie zrozumieli obraźliwych epitetów Pudzianowskiego (takich jak „ludzkie śmieci"), wystarczająco dosadnym przekazem było zdjęcie kija, trzymanego przez sportowca. Ten brutalny i agresywny przekaz został zgłoszony do prokuratury, jako nawołujący do nienawiści rasowej. Dodatkowo, jeden ze zleceniodawców zerwał współpracę z firmą Pudzianowskiego.

pudzian1 1f8cf

Brytyjski dziennik tłumaczy pobudki Pudzianowskiego, a następnie opisuje grożące mu konsekwencje za jego zachowanie, czyli groźby i opublikowanie w internecie zdjęć imigrantów, ukrywających się w kartonach. Gazeta dodaje, że choć Pudzianowski był już wcześniej skazany na wyrok pozbawienia wolności, to nie miało to nic wspólnego z rasistowskimi ekscesami. Tu dziennikarze przypominają słowa Pudzianowskiego, dotyczące znajomych różnych wyznań, narodowości i przekonań, którzy w przekonaniu Pudzianowskiego zachowują się poprawnie. W odróżnieniu od - tu kolejny cytat z Pudziana - „zachowujących się, jak bydło".

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że dziennikarze wyrażają przynajmniej częściowe zrozumienie, dla zachowania Pudzianowskiego. Na końcu przytaczają bowiem jego wypowiedzi mówiące o dbaniu o bezpieczeństwo jego pracowników, którzy nie powinni być narażani na spotkania z uzbrojonymi w noże uchodźcami. W obronie polskiego mistrza stają też czytelnicy portalu: "Powinien dostać medal, a jeszcze lepiej należałoby go zrobić szefem ochrony naszych granic" - napisała mieszkanka Londynu o nicku Moneypenny.  
 
W podobnym duchu uznania i współczucia wypowiada się olbrzymia większość internautów. Negatywne opinie padają natomiast pod adresem władz oraz Joanny Grabarczyk z HejtStop. 
 
Powinien zaskarżyć francuskie władze, że nie dopełniły powinności i nie zapobiegły, by kryminaliści (żadni uchodźcy) nie włamali się do jego ciężarówki" - radzi brytyjski internauta Mariuszowi Pudzianowskiemu. 
 
Pod opublikowaną przez portal dziennika Daily Mail wiadomością o napadzie migrantów na ciężarówkę "Pudziana" w ciągu 4 godzin pojawiło się prawie 300 wpisów

pudzian2 03429

 
Źródło: fakt.pl / polskaniepodlegla.pl / dailymail.co.uk / youtube.com
Foto: dailymail.co.uk / fightstate.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL