soros-ukraine cd561 
 
Organizacja HejtStop otrzymała 596 tys zł jako dotację z programu Obywatele Dla Demokracji, programu finansowanego przez fundusz Georga Sorosa. Informacje te ujawniła szefowa organizacji HejtStop Joanna Grabarczyk.


W ramach projektów tematycznych finansowanych przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tzw. Funduszy EOG) wypłacane są środki w wys. od 50 tys. do 350 tys. na działalność organizacji oraz szkolenia prokuratorów i oficerów policji we współpracy z Komendą Główną Policji.
 
Powiązane:
Amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, manipulujący walutami i bardzo chętnie wspierający lewicowe organizacje walczące z polskimi patriotami. Wszystkie inicjatywy finansowane przez Sorosa spotykały się z poparciem i promocją Platformy Obywatelskiej, podobnie było z HejtStop, które promowała swoim nazwiskiem Ewa Kopacz.

Dziś organizacja HejtStop skupia się na donoszeniu do prokuratury o wpisach „nawołujących do nienawiści”.  
 
Powiązane:
12697346 447735935434499 9015367573031021838 o e17a6

  
Powiązane:

Jak mieszkańcy podlasia pogonili "kukiełki" Sorosa... 
 
Rafał Gaweł, prezes teatru „Trzyrzecze” to człowiek, który zasłynął  między innymi z promowania kontrowersyjnego spektaklu „Golgota piknik”. Reżyser tego dramatu Robert Garcia doskonale wiedział, że dobrą formą marketingu jest prowokacja. Dlatego stworzył produkt ociekający nagością, mięsem, znęcaniem się nad zwierzętami i bluźnierstwem z religii. Ciężko doszukiwać się w „Golgocie Piknik” wartości kulturowej, gdyż została zastąpiona kontrowersją na którą jest popyt, i która wygeneruje zyski. Wiedział o tym Garcia, jak i również Gaweł. 
 
Materiał video: 
Pan Rafał jest dobrym biznesmenem i doskonale wiedział czym się skończy przeniesienie tej szmiry na podlaski grunt.  Udało mu się nawet wrobić oburzone środowiska chrześcijańskie w promocje tej pseudosztuki. Gdyby nie protesty, nigdy w życiu bym nie usłyszał o tym argentyńskim dramacie. Ciekawość i szum dookoła przedstawienia to była najlepsza reklama, a działania organizacji narodowych dały Gawłowi szansę na stworzenie wokół siebie wizerunku uciśnionego obrońcy sztuki.

Nie przewidział jednak, że się spotka z tak zaciętym oporem i będzie zmuszony odwołać spektakle. Oczywiście „Trzyrzecze” miewa też dobre przedstawienia jak chociażby „Dziesiona” Konrada Dulkowskiego, ale chciałbym dzisiaj się skupić na innej działalności tego teatru.

Placówka przy Młynowej oficjalnie stała się siedzibą „Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych”. Celem organizacji jest szeroko rozumiana walka z rasizmem na terenie województwa Podlaskiego. Rafał Gaweł podjął się szlachetnego zajęcia walki z uprzedzeniami i dyskryminacją, a na jego drodze stoi tylko jedna przeszkoda. Otóż w Białymstoku zjawisko rasizmu jest marginalne i nie różni się zbytnio poziomem od innych miast.

Podlasie to enklawa wielu kultur, które przez dekady żyją w zgodzie. To także chętnie uczęszczane przez licznych gości z Białorusi miejsce, którym Polska mentalność w żaden sposób nie przeszkadza w robieniu interesów. Nasze uczelnie goszczą studentów z programu Erasmus, a w centrum miasta coraz częściej widzimy zagranicznych turystów.

Sami działacze tego ośrodka odczuwają deficyt „rasistów”, więc aby poprawić swoją efektywność, w akcie desperacji postanowili ścigać internautów i zgłaszać do prokuratury obraźliwe i niegrzeczne komentarze.

Skąd więc pomysł, aby stworzyć taki Ośrodek właśnie tutaj w budynku teatru?

Czemu tego typu przedsięwzięcie nie powstaje z inicjatywy któregoś z socjologów czy badaczy tego typu zjawisk, tylko pod patronatem entuzjasty sztuki?

Odpowiedź jest prosta.

Walka z rasizmem to lukratywny biznes, w dodatku wolny od podatków!

Projekt został sfinansowany z funduszy EOG w ramach programu „Obywatele dla Demokracji”, którego kapitał wynosi 37 milionów Euro. Rafał Gaweł na swój ośrodek mógł dostać jednorazowo nawet 350 tysięcy złotych.

Biorąc pod uwagę, że placówka zajmuje się wyłącznie wyłapywaniem niesfornych internautów i zgłaszaniem przejawów rasizmu a zatrudnieni w nim wolontariusze pracują za darmo, można się pokusić o stwierdzenie, że Teatr Trzyrzecze stał się rentowną maszynką do skubania unijnych dotacji.

Pan Rafał Gaweł to świetny biznesmen, i po raz kolejny pokazał, że potrafi zarabiać na nastrojach społecznych. Szkoda tylko, że żeruje na mieszkańcach Podlasia kreując nieistniejące problemy, i buduje mało przychylny wizerunek naszego miasta.

Więcej informacji o funduszach: http://www.batory.org.pl/darczyncy

Strona ośrodka: http://www.osrodekmonitorowania.pl/ 
 
Powiązane: 

Przeboje Sadistic.pl ze "sługusami" Sorosa...  
 
Trzynaście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa na łamach serwisu sadistic.pl skierowano do białostockiej prokuratury. Serwis obserwują wolontariusze Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.  
 
Rafał Gaweł, twórca Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skierowane do prokuratury zawiadomienia to tylko "wierzchołek góry lodowej". W serwisie Sadistic.pl pojawiają się jego zdaniem komentarze rasistowskie i ksenofobiczne. Obrażane są m.in. osoby ciemnoskóre, Ukraińcy, Romowie. Ośrodek wnosi do prokuratury o zabezpieczenie dowodów i ukaranie autorów - czytamy w serwisie bialystok.gazeta.pl.  
 
Wolontariusze Ośrodka wyszukują konkretne komentarz i użytkowników, którzy głoszą mowę nienawiści. Problem nie dotyczy tylko wulgarnych i dyskryminujących treści. "Przecież na romów nie ma okresu ochronnego, można ich bezkarnie tłuc cały tok. Ta plaga rozmnaża się na potęgę, dlatego dozwolony jest odstrzał przy paśnikach. W sumie miałem inne plany na weekend, ale w tej sytuacji chyba je zmienię..." - pisze jeden z komentatorów. Obrażani są też polscy Tatarzy. Jeden z użytkowników napisał, że meczet w Kruszynianach powinien zostać spalony.
 
"Wszystkie zawiadomienia, które do nas wpłynęły, zostaną sprawdzone. Podejmowane są czynności sprawdzające w każdej sprawie, wykonanie części z nich zlecono policji, częścią zajął się sam prokurator" - powiedziała szefowa Prokuratury Rejowej w Białymstoku, Urszula Sieńczyło.

Źródło: parezja.pl / youtube.com / niezaleznemediapodlasia.pl / wiadomosci24.pl
Foto: redefine.pl / niezalezna.pl / occidentaldissent.com

Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL