DIpny1PW4AEq2Zz f4067 
 
Co najmniej skandalicznymi można nazwać komentarze użytkowników Facebooka pod wczorajszym artykułem Rosyjskiej Telewizji o ogólnoświatowym zasięgu Russian Today. Stacja ta bowiem opublikowała na swoim facebookowym fanpage'u informację dotyczącą upominania się przez Polskę , jak i Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza rekompensaty finansowej za zniszczenia materialne i ludzkie dokonane przez Niemców na terenie Polski w czasie II Wojny Światowej. Komentarze pod artykułem zamieszczonym na Facebooku RT są zdumiewające, szokujące i skandaliczne dla Polaków!
   
LINK DO FB RUSSIAN TODAY: https://www.facebook.com/RTnews 
LINK DO ARTYKUŁU: https://www.rt.com/news/402007-poland-germany-wwii-reparations
 
Wielojęzyczna stacja telewizyjna o ogólnoświatowy zasięgu z siedzibą w Moskwie 4 września br. umieściła artykuł tytułując go "EU leaders trying to ‘erase’ Poland’s WWII drama from historical memory of Europe – Polish minister", jest to przywołanie słów Polskiego Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, który w 78. rocznicę zbombardowania Sulejowa powiedział:

"(...)przypominamy kanclerz Niemiec, prezydentowi Francji, wszystkim, którzy chcą wytrzeć z pamięci historycznej Europy dramat Polski." 

W samym tekście telewizja publikuje kolejny fragment wystąpienia Szefa MON:

"Zniszczone wsie i miasta mają prawo do prawdy o tym jak wyglądała obrona Europy i wartości europejskich w 1939 r. O tym, kto ich naprawdę bronił, a kto je niszczył". 

W dalszej części Russian Today twierdzi, że powyższy komentarz Antoniego Macierewicza jest reakcją na komentarz unijnego komisarza Fransa Timmermansa, który powiedział:

"Gdyby Niemcy były silniejsze, to Polska miałaby granice bardziej na zachodzie, a gdyby Rosja, to na wschodzie. UE nie odbiera suwerenności. Ona tworzy suwerenność dla Polski, której nie miała przez wieki". Natomiast rosyjska stacja telewizyjna w swoim artykule zręcznie omijając słowa Timmermansa, gdzie była wymieniana Rosja napisała w ten oto przemyślany i zmanipulowany sposób:

"Frans Timmermans, który powiedział że Polska może podziękować UE za większą suwerenność i wolność, jaką cieszy się dzisiaj aniżeli w ostatnich stuleciach, kiedy to kraj był pod częstym panowaniem obcych".

Russian Today cytuje także wypowiedź Polskiego Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego mówiącego, że Polska przygotowuje swoje oficjalne stanowisko w sprawie reparacji z II WŚ w rozmowie z RMF FM: 
 
"Powinniśmy usiąść do poważnej rozmowy z Niemcami i zastanowić się, jak wybrnąć ze sprawy, że na relacje polsko-niemieckie cieniem rzuca się brak zadośćuczynienia za II wojnę światową"

"Fakt jest jednak taki, że Polska uległa zniszczeniu, dokonano tutaj straszliwych zbrodni i rekompensaty za to nie otrzymaliśmy". 
 
Następnie jest przywoływana kwota 1 bln. dolarów zadeklarowana przez Ministra Mariusza Błaszczaka za reparacje wojenne, której rząd może domagać się od Niemiec. Wymieniane jest także poparcie Polskiej Premier Beaty Szydło dla sprawy wypłacenia odszkodowań, która mówi że kraj po prostu szuka sprawiedliwości i podkreśla, że Polska jest "ofiarą II wojny światowej". Podkreślane są również oskarżenia o negowanie odpowiedzialności Niemców za zadane zniszczenia wojenne dla kraju, który widział Warszawę zrównaną z ziemią. 
 
W dalszej części RT wspomina, że prawicowy rząd Polski kwestionuje decyzję z 1953 r. uformowaną przez ówczesne władze komunistyczne, które zrzekły się roszczeń przeciwko Niemcom, twierdząc że umowa została zawarta w czasie ucisku przez Związek Sowiecki. Rosyjska stacja telewizyjna nadmienia jednak, że niektórzy polscy urzędnicy tacy jak Marek Magierowski są przeciwko jakimkolwiek żądaniom odszkodowawczym, mówiąc że Polska zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec 8 sierpnia 1953 roku, a potwierdził to jeszcze parlament w 2004 r. i jest zgodne z prawem, a także prawnie wiążące. 
 
Przywoływana jest również opinia ekspertów prawa zatrudnionych przez Bundestag w niemieckiej izbie parlamentarnej. W ubiegłym tygodniu stwierdzili, że Polska nie ma żadnych praw do roszczeń o odszkodowanie za zbrodnie w II Wojnie Światowej, powołując się na "Konferencje dwa plus cztery" – zorganizowaną w 1990 roku. Traktat tam zawarty, "blokuje wszelkie żądania odszkodowawcze wobec Niemiec do dnia dzisiejszego" - zawiadamia Deutsche Welle, powołując się na Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). 
Polska "podczas negocjacji traktatowych przynajmniej w sposób milczący zrezygnowała ze swojego prawa do ich dochodzenia (roszczenia o odszkodowania)" - zdaniem ekspertów. Traktat z 1990 r. obejmował cztery siły, które zajęły Niemcy po zakończeniu II Wojny Światowej - Francję, Związek Radziecki, Wielką Brytanię i USA, które oficjalnie zrzekły się wszelkich praw, umożliwiając pełne przywrócenie suwerenności Niemiec. 
 
W artykule podaje się sondę przeprowadzoną przez niezależny Instytut Badań Rynkowych i Społecznych "IBRIS", w której rzekomo większość Polaków (51%) jest przeciwko takim roszczeniom wobec Niemiec, a poniekąd tylko 24% podziela żądania odszkodowawcze?! 
 
Russian Today podsumowując piszę, iż obecne naciski rządu Polskiego dla reparacji pojawiają się wraz z napięciem na linii UE - Warszawa w związku z reformami medialnymi, jaki i w sądownictwie czynionymi przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, które jak twierdzą krytycy " naruszają standardy demokratyczne i praworządności". Prezydent Francji Emmanuel Macron oskarżył Polskę o "przeciwstawienie się interesom europejskim", podczas gdy Merkel nazwała Polskę "poważną kwestią". 

Globalna rosyjska telewizja piszę, że Polska to nie jedyny przykład kraju domagającego się roszczeń od Niemiec. Grecja zażądała bowiem od Berlina zapłacenia 329,4 mld. dolarów reparacji wojennych w 2015 r., które nie zostało wypłacone przez Niemcy. 
 
Na końcu artykułu RT prezentuje słowa ówczesnego rzecznika rządu, który powiedział: "W naszym zdecydowanym przekonaniu kwestie reparacji i odszkodowań zostały w sposób legalny i polityczny rozwiązane." 
 
Od
autora: Czyżby kwestia upominania się o odszkodowania za wyrządzone barbarzyństwo na tle moralnym, ludzkim i materialnym w czasie II WŚ zacieśniło współpracę między Grecją, a Polską i innymi krajami które nie dostały zadośćuczynienia od Niemiec?   
 
Poniżej Skandaliczne i póki co najpopularniejsze komentarze na Facebooku pod artykułem globalnej stacji telewizyjnej z siedzibą w Moskwie:  
 
PL: Polska zniszczyła życia milionów Niemieckich cywili po II WŚ. Robiąc tak, nie sądzę, żeby zasługiwali na jakąkolwiek rekompensatę. W rzeczywistości uważam. że Niemcy powinny srać na to i się śmiać domagając się z powrotem całych Prusów.
11111111 7c72bPL:Polacy rżnęli tysiące Niemieckich cywilów polskich tylko za to, że byli Niemcami. To był powód inwazji Hitlera. Teraz przywyknij do tego Polsko.
 2222222 d5fc5 
  
 PL:Człowieku, byli karmieni łychą przez UE, a oni ciągle narzekają? Polska zachowywała się arogancko i była uparta przed II WŚ , mimo że nie miała takiej pozycji żeby tak robić. Po Wojnie Światowej wielu Polaków popełniało zbrodnie wobec wielu Niemieckich obywateli, którzy stawiali opór Polsce przez dziesięciolecia, jeśli nie wieków.
3333333 fecfe 
  

LINK DO FB RUSSIAN TODAY: https://www.facebook.com/RTnews 
LINK DO ARTYKUŁU: https://www.rt.com/news/402007-poland-germany-wwii-reparations
  
Źródło: RT.com / facebook.com 
Foto: twimg.com / blogspot.com / facebook.com
 


 Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL