gazprom-boosts-export-routes-684x310 ed25b

Premier Słowacji krytykuje umowę o rozbudowie gazociągu Nord Stream. Zdaniem Roberta Fico inwestycja będzie realizowana ze szkodą dla Ukrainy i Słowacji. Szef słowackiego rządu spotkał się z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem.

Robert Fico nie przebierał w słowach, krytykując umowę między Gazpromem i jego europejskimi partnerami dotyczącą rozbudowy gazociągu. "Robią z nas idiotów!" - powiedział premier Słowacji. Szef rządu wyraził oburzenie sytuacją, że najpierw strona rosyjska przez kilka miesięcy mówi o konieczności stabilizacji sytuacji na Ukrainie, po czym przyjmuje rozwiązania, które stawiają zarówno Ukrainę jak i Słowację w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Fico dodał też, że jego zdaniem umowy między rosyjskimi a europejskimi firmami gazowymi mają szerszy kontekst niż tylko handlowy.

Wtórował mu Arsenij Jaceniuk. Premier Ukrainy dodał, że zwiększenie przepustowości gazociągu Nord Stream będzie oznaczało monopolizację dostaw gazu, a więc i wzrost jego cen.

Korzystając z okazji Robert Fico zwrócił uwagę, że powinno się przyspieszyć rozmowy dotyczące bezwizowego wjazdu Ukraińców do strefy Schengen. Wyraził oburzenie, że podczas kiedy innym otwiera się granice na oścież, Ukraińcom wciąż są w tej kwestii rzucane kłody pod nogi. 
 
Źródło: inwestycje.pl

Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL