Pokarm jak od mamy 
Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowlaka, ale z pewnych względów bywa ono niemożliwe. Niektóre kobiety mają problem z laktacją, więc ich dzieci muszą spożywać od urodzenia specjalne mleko modyfikowane. Na rynku obecnie nie brakuje tego typu pokarmów, które są sprzedawane zarówno w aptekach, jak i w supermarketach.

Od momentu narodzin
Przez pierwsze sześć miesięcy życia możemy karmić niemowlę pokarmem oznaczonym symbolem „1” - przypisanym do określonej grupy wiekowej. W tej kategorii niedawno na rynku polskim pojawiło się mleko w proszku NAN Pro 1 zawierające bakterie L.reuteri, takie jak w pokarmie od matki, a także wysokiej jakości białko OPTI PRO® oraz błonnik pomagający utrzymać równowagę jelitową. Przeznaczone jest dla zdrowych niemowląt, niemających problemów z ulewaniem. Według lekarzy pediatrów jest to jedno z najlepszych mlek dostępnych w powszechnej sprzedaży.  Występuje także w odmianie dla niemowląt o podwyższonym ryzyku wystąpienia alergii jako: NAN Pro H.A. 1 z B.lactis. Jest ono idealnym pożywieniem dla dzieci, które są uczulone na mleko krowie. Zostało opracowane tak, żeby dostarczać organizmowi dziecka niezbędne składniki odżywcze takie, jak: białka, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały.

W rytmie pierwszych kroków
Dziecko kończące pół roku zaczyna dostawać pokarm oznaczony symbolem „2”. NAN Pro 2 z nową formułą to doskonała propozycja w tym przedziale wiekowym. Zawiera aktywne kultury bakterii L.reuteri takie, jakie są w mleku od matki. Wiele matek w tym okresie świadomie decyduje się na zaprzestanie karmienia piersią swojego dziecka, ponieważ pokarm sztuczny zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Według lekarzy pediatrów jest to najlepsze mleko po karmieniu piersią (więcej informacji na http://www.mleko-nan.pl/karmienie-piersia.aspx). Ponadto dla dzieci, u których występuję ryzyko alergii na białko mleka krowiego i które są na diecie hipoalergicznej, dostępne jest specjalne mleko modyfikowane NAN Pro H.A. 2. 

Kiedy smoczek idzie w odstawkę
Po dwunastu miesiącach życia maluch powinien być karmiony mlekiem z symbolem „3” lub „Junior”. Idealną propozycją dla takiego dziecka jest dostępne w sklepach mleko modyfikowane NAN Pro 3 z bakteriami L.reuteri. Z kolei dla tych, które są na diecie hipoalergicznej, przeznaczone jest to z oznaczeniem: NAN Pro HA 3.  Produkowane przez firmę Nestle mleko modyfikowane Nestle Junior od 1 roku życia zawiera aż 19 razy więcej żelaza niż mleko krowie, a także 10 witamin. Występuje w następujących wariantach smakowych: waniliowym, miodowym, a także z kleikiem ryżowym. Wraz z upływem kolejnych miesięcy dziecko może powoli przejść na mleko modyfikowane NAN Pro 4. Jest ono bardzo zdrowe, bo zawiera żywe kultury bakterii BIFIDUS BL, wysokiej jakości białko i wzbogacone jest w witaminy z grupy B.

Nie tak dawno temu nietolerancja przez dziecko laktozy od momentu urodzenia stanowiła spore wyzwanie dla jego opiekunów, którzy musieli mu zapewnić inne źródło pokarmu. Dziś wystarczy odwiedzić pobliski sklep i zaopatrzyć się w specjalne mleko w proszku. Henri Nestle sprawił, że życie wielu rodzin stało się mniej uciążliwe, także tych, w których z różnych względów nie praktykuje się karmienia piersią.  


 Źródło: tojakobieta.pl