sg-03 2221e
FOTO: strazgraniczna.pl

Bus z nielegalnymi imigrantami zatrzymany został w Szklarskiej Porębie. Jak informuje straż graniczna są to obywatele Syrii i Afganistanu, a wśród nich są kobiety, dzieci i mężczyźni.

Bus z nietypowym dla Polski ładunkiem odkryty został przez przypadek, policjanci dostali informacje o tym, że kierowca busa jest prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i w ten sposób wzbudził zainteresowanie służb. Straż graniczna teraz ustala jak wjechali do Polski i jaki był końcowy cel ich podróży, prawdopodobnie miały być to Niemcy.

O godzinie 11.15 dostaliśmy informację o tym, że na ul. Franciszkańskiej w Szklarskiej Porębie znajduje się kierowca, który prowadzi samochód pod wpływem alkoholu. Jego jazda wydawała się dziwna. Na miejsce został wysłany patrol - mówiła podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji

Na widok funkcjonariuszy kierowca najpierw zwolnił, później przyspieszył, zdarzenie finalnie skończyło się krótkim pościgiem.Kierowca zatrzymał się dopiero w okolicach Białej Doliny, wysiadł z busa i zaczął uciekać na piechotę, co ciekawe skutecznie. Kierowcy nie udało się zatrzymać.

W tym samym czasie z samochodu zaczęli wybiegać ludzie. Okazało się, że to obcokrajowcy, którzy przebywali w luku towarowym pojazdu, gdyż nie był to bus przeznaczony do transportu osób. Wszyscy zostali natychmiast zatrzymani, a na miejsce została wezwana straż graniczna.

- To obywatele Syrii i Afganistanu. Wśród nich są 2 kobiety i 7 nieletnich. W sumie 31 osób - poinformowała Irena Skuliniec, rzecznik prasowy nadodrzańskiego oddziału straży granicznej. Wszyscy zostali przewiezieni do placówki straży granicznej w Jeleniej Górze.

Na razie nie wiadomo, jak znaleźli się w Polsce. Nielegalni imigranci są wycieńczeni po podróży w zamknięciu - informuje straż graniczna, która w pierwszej kolejności zajęła się udzieleniem pomocy Syryjczykom i Afgańczykom.

Ich status w Polsce i tożsamość będą dopiero ustalane, podczas przesłuchań i badań autentyczności posiadanych przez nich dokumentów. Wiadomo, że nie wszystkich będzie można deportować, co spowodowane jest konfliktami zbrojnymi na terenie krajów z których imigranci pochodzą. 
 
Źródło: polskaniepodlegla.pl


Kontrrewolucja informacyjna!


Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL