CHINA1-articleLarge 7e8c3

W trakcie targów Chinese Police Expo, które odbyły się w Chinach w grudniu ubiegłego roku, zaprezentowano zaawansowane karabiny laserowe. Chińscy policjanci i żołnierze zostaną wyposażeni w tą futurystyczną broń jeszcze w tym roku.

Pomimo faktu, że taki sprzęt jest zakazany konwencjami ONZ we wszystkich krajach świata, to władze Państwa Środka, najwidoczniej, nic sobie z tego nie robią.
 
9767aa2ded05dc8705b26c355b8069d1 a06da

Karabin miotający silnymi wiązkami laserowymi został nazwany PY132A, a zaprojektowano go, aby likwidować czujniki i kamery oraz uszkadzać pojazdy i drony. 
 
Materiał video:
Wojna przyszłości
Chińczycy zapewniają, że broń nie będzie używana przeciwko ludziom. Gdyby jednak do tego doszło, osoby zaatakowane taką bronią mogłyby doznać poważnych poparzeń oraz utracić wzrok.  

Powiązane: 
Specjaliści z gazety wojskowej PLA Daily donieśli, że Chińczycy nad takim rodzajem broni pracują od paru dobrych lat, ale z ich informacji wynika, że póki co sprzęt ten wykorzystywany jest tylko przeciwko celom elektronicznym i mechanicznym.
 
wjg-2002-491x600 ee92b

Takie wyjaśnienia nie przekonują jednak Amerykanów. Niepokoją się oni, że broń laserowa może być przez Państwo Środka sprzedawana na Bliskim Wschodzie, a chwilę później po prostu trafi w ręce terrorystów, którzy wykorzystają ją przeciwko ludności. 
 
Źródło: geekweek.pl / popsci.com / youtube.com
Foto: edushi.com / nyt.com / wzgykj.com / amtvmedia.com


Kontrrewolucja informacyjna!

Masz ciekawe informację? Zarejestruj się i podziel się nimi!
Wystąp z inicjatywą i zostań liderem OMON-u w swoim mieście! Poszukujemy chętnych do współpracy na zasadzie oddolnego i niezależnego dziennikarstwa. Zbudujmy wspólną strukturę wiadomości regionalnych! 
Kontakt: 
 
"Zbuduj z nami naszą nową rzeczywistość".

OMON - skr. OUR MEDIA & OUR NEWS
0% Cenzury i Propagandy
50% Zysków dla Najaktywniejszych Użytkowników
100% Otwartego i Oddolnego Dziennikarstwa

OMON.pl to pierwszy portal informacyjny tego rodzaju w Polsce. Dzieli się ze swoimi najlepszymi użytkownikami połową zysków(50%) uzyskanych z reklam i darowizn pod koniec każdego roku kalendarzowego. 
Jest to nowatorska koncepcja otwartego i oddolnego dziennikarstwa, gdzie każdy ma szansę zamieścić dowolną wiadomość, materiał filmowy, zdjęcie itp.
Każdy zarejestrowany użytkownik ma również szansę ocenić dany artykuł i materiał, który przypadł mu do gustu i zasłużył na upublicznienie po przez przyznanie medalu. Użytkownicy z największą liczbą uzyskanych medali pod koniec roku kalendarzowego dostają odpowiedni procent z dochodów portalu, odpowiadający ich miejscu rankingowemu.
Charakter portalu odpowiada strukturze wojskowej, gdzie uzyskuje się odznaczenia i stopnie wojskowe, za określone działania związane z aktywnością na portalu jak i poza nim. Im większy stopień wojskowy(odpowiadający określonej liczbie medali), tym większe możliwości, uprawnienia i oddziaływanie w jakim kierunku ma się rozwijać portalu OMON.pl. Za wybitne osiągnięcia i od stopnia podoficerskiego można otrzymać odpowiednie odznaczenia i szarże do rąk własnych.
Portal ma stanowić alternatywę i przeciwwagę dla obecnych mediów głównego nurtu, gdzie informacje i wiadomości są kierowane i zatwierdzane odgórnie.
Portal OMON.pl daje całkowicie wolną rękę swoim użytkownikom, nie cenzuruje kontrowersyjnych treści, czy ciężkich tematów, które nie są poruszane przez mainstreamowe media, celowo bądź nie. 
OMON ma na celu zintegrować wokół siebie wszystkie niezależne środowiska, witryny, blogi, dziennikarzy, aby zbudować i wykreować zupełnie nową rzeczywistość, jak i jakość w polskiej przestrzeni medialnej.


Zapraszam do rejestracji pod moim linkiem polecającym.
http://omon.pl/index.php/rejestracja?invitecode=chemik87 
 
Jeżeli posiadasz Facebooka zapraszam do polubienia fanpage'a pod adresem: 
https://www.facebook.com/OmonPL